Naga MarketsNotowania GBP/NZD od początku 2017 roku zanotowały imponujący rajd w zakresie 2 tysięcy pipsów, pchane przede wszystkim rozwojem sytuacji w sprawie Brexitu i przyspieszonych wyborów parlamentarnych w UK oraz utrzymywaniem neutralnej polityki pieniężnej przez Nową Zelandię.

Każdy rajd napotyka prędzej czy później na istotniejszy opór i takim w przypadku GBP/NZD wydaje się być strefa 1.8880-1.8940, gdzie zbiegają się maksima kwietniowe, 38,2% zniesienia zeszłorocznej deprecjacji oraz opór z lipca 2016. Warto jednocześnie zauważyć, że cena mocno oddaliła się od średniej ruchomej, może więc podejmować próby powrotu w jej okolice.

GBP/NZD D1 – outside bar pod oporem

Jakie scenariusze powinniśmy rozważać więc w tym miejscu. Potencjalny rozwój sytuacji przedstawiono poniżej:

  • Korekta spadkowa – po 2 tysiącach pipsów wzrostu wydaje się prawdopodobne, że ta dojdzie w okolice 1.8380-1.8345 gdzie w kwietniu widzieliśmy chwilowe zastopowanie ceny. Sygnał sprzedażowy pod 1.8880 pozwoli nam celować w tym kierunku (zasięg ponad 500 pipsów)
  • Pokonanie oporu i dalsze wzrosty – gdyby jednak cena wybiła ostatecznie strefę oporu, która obecnie ją blokuje, wtedy potencjalny re-test od drugiej strony pozwoli myśleć o longach. Oddalając wykres ciężko doszukiwać się istotniejszych oporów, oprócz okrągłych poziomów cenowych (1.9000)

Patrząc na to jak kształtowała się cena od 2015 roku – długoterminowy trend spadkowy – pierwszy scenariusz powinien być mimo wszystko zdecydowanie korzystniejszy. Należy poczekać jednak na to jak zachowa się cena i dopiero wtedy podejmować decyzje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here