Naga Markets

Niedźwiedzie ethereum są w błędzie. ETH daleko do trendu spadkowego?Analityk kryptowalutowy Nicholas Merten twierdzi, że ethereum (ETH) nie znalazło się na krawędzi niedźwiedziego rynku, mimo że od prawie dziewięciu tygodni porusza się głównie na południe. W nowym materiale wideo komentuje, że niedźwiedzie nastroje skupione wokół wiodącej platformy inteligentnych kontraktów są nietrafione.

  • Zdaniem Mertena ethereum musiałoby pokonać obecne psychologiczne poziomy wsparcia, aby wejść w trend spadkowy
  • Jak na razie natomiast wsparcie 3 tys. dol. zostało mocno i dynamicznie wybronione
  • Dodaje, że deflacyjna natura sieci Ethereum (spalanie tokenów ETH) będzie z czasem wywierać coraz większą presję na wzrost wartości kryptowaluty
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Tłum myli się co do ethereum. Spadki ETH/USD to jedynie korekta

Według Mertena, dane techniczne sieci Ethereum sugerują, że ETH znajduje się obecnie w połowie korekty szerokiego rynku byka.– W tej chwili to, co widzimy, to prawdopodobnie kolejna korekta w połowie cyklu, tak jak ta, którą mieliśmy w maju 2021 roku, gdy ETH tracił 60% w 13 dni. To nie był rynek niedźwiedzia i tamta korekta była o wiele gorsza niż nowa korekta, przez którą teraz przechodzimy – komentuje Nicholas Merten.

Analityk dodaje, że konsekwentne spalanie kolejnych tokenów ethereum zdejmuje znaczną ilość presji sprzedażowej z drugiego co do wielkości aktywa kryptowalutowego pod względem kapitalizacji rynkowej i będzie działać jako wzrostowy katalizator.

– Ethereum, w przeciwieństwie do bitcoina, który ma stałą podaż na poziomie 21 milionów monet, będzie miało zdolność do bycia aktywem deflacyjnym, co oznacza, że jego podaż będzie faktycznie spalać się w czasie i spadać.

Powiedzmy hipotetycznie, że dzisiaj jest 100 mln ETH w obiegu, a z czasem wartość ta zacznie spadać do 99 mln, 98 mln, 97 mln, 96,5 mln. W obiegu będzie coraz mniej ethereum. Jest to możliwe za sprawą dwóch ważnych wydarzeń z 2021 roku, a mianowicie kontraktem stakującym Eth2 oraz aktualizacją sieci o nazwie London – wyjaśnia Merten.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Według analityka, rynek niedźwiedzia będzie widoczny tylko wtedy, gdy pojawi się bardzo agresywna wyprzedaż i przebicie obecnych psychologicznych wsparć, zlokalizowanych na wysokości 3 oraz 2 tysięcy dolarów.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem

– Potrzebowalibyśmy znacznie większej presji ze strony sprzedających, prawdopodobnie musielibyśmy znaleźć się w znacznie bardziej parabolicznym, euforycznym stanie, w którym miseczka z ponczem się rozleje, impreza zostanie zakończona, a deprecjacja osiągnie poziomy, których wcześniej nie widzieliśmy – podsumował.

Ethereum w tym momencie kosztuje 3359 dol., i ma za sobą test psychologicznego wsparcia 3 tys. dol. (w poniedziałek). Wykres dzienny wyraźnie odrzucał poziom, a ETH/USD rysował popytowego pin bara (formację gwiazdy porannej).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mbank akcje opinie | dax notowanie | cena złotówki | kurs liry tureckiej prognozy 2021 | pgnig gielda | kurs pge | gpw stalprodukt |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here