Naga MarketsŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś dość pesymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW spadł dziś bowiem o 0,90 proc.

  • Zaledwie 5 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w środę na wartości
  • Aż 15 z 20 spółek z WIG20 traciło w środę na wartości

KGHM liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 5 zyskiwało a aż 15 traciło dziś na wartości. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach KGHM-u, którego akcje wzrosły w trakcie środowego handlu o 2,34 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują

Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania PGE, PGNiG oraz Lotosu, które osuwały się odpowiednio o 2,97 proc., 3,04 proc. i 3,17 proc.

Źródło: Stooq

Zaledwie 32 proc. spółek z GPW zyskiwało w środę na wartości

Największe obroty w trakcie poniedziałkowego handlu odnotowano na akcjach CD Projektu i Allegro. Warto zwrócić uwagę, że były one niemal trzykrotnie wyższe niż na jakiejkolwiek innej spółce.

Warto także zwrócić uwagę, że zaledwie 32 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, a aż 53 proc. odnotowało spadki. Notowania 15 proc. spółek zakończyły natomiast sesję bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem
Następny artykuł5 tradingowych wskazówek, o których niechętnie się mówi – Nial Fuller
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here