Naga MarketsSpadek wartości akcjiŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś niezwykle pesymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW spadł dziś bowiem aż o 4,66 proc. co jest największym dziennym spadkiem od drugiej połowy marca br.

  • Zaledwie 2 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w środę na wartości
  • Aż 18 z 20 spółek z WIG20 traciło w środę na wartości

CD Projekt i JSW liderami spadków 

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 2 zyskiwały a aż 18 traciło dziś na wartości. Największe spadki dostrzec można było na notowaniach CD Projektu i Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), których akcje spadały odpowiednio o 9,09 proc. i 13,02 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują

Źródło: Stooq

Zaledwie 8 proc. spółek z GPW zyskiwało w środę na wartości

Największe obroty w trakcie poniedziałkowego handlu odnotowano na akcjach CD Projektu. Inwestorzy negatywnie odebrali bowiem wczorajszy komunikat spółki o kolejnym przesunięciu daty premiery Cyberpunka 2077. Warto także zwrócić uwagę, że zaledwie 8 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, a aż 84 proc. odnotowało spadki. Notowania 8 proc. spółek zakończyły natomiast sesję bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

WIG20 najniżej od kwietnia br.

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji, jego kurs osunął się poniżej bariery 1560 pkt. co jest najniższym poziomem od pierwsze połowy kwietnia br.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKontekst jest królem w Price Action – Nial Fuller
Następny artykułWIG20 stracił w środę 4,66%! 2 spółki z rocznym rekordem notowań
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here