Alfa Forex

Piątkowa wyprzedaż eurodolara doprowadziła do wyraźnego naruszenia obecnej na wykresie od marca minionego roku linii trendu wzrostowego. Analitycy Commerzbank zwracają uwagę na ostatnie dane CFTC i przekonują, że główną parę walutową czekają dalsze spadki. 


Piątkowa sesja niemal w całości upłynęła pod znakiem niedźwiedzia, a dopiero w drugiej części dnia byki zawalczyły o przewagę na rynku (…) EURUSD zamyka się jednak poniżej linii trendu wzrostowego co jest pierwszym sygnałem zbliżających się problemów posiadaczy długich pozycji – przekonuje Commerzbank w pierwszym akapicie swojego dzisiejszego komentarza walutowego.

Analitycy banku zwracają również uwagę na spadek liczby otwartych pozycji na kontraktach futures opartych o wycenę eurodolara. Przy jednoczesnym wzroście wolumenu i postępujących spadkach na wykresie jest to kolejny sygnał faworyzujący krótkie pozycje. 

EURUSD dzięki TradingView

Commerzbank przypomina, że utrzymuje swoje niedźwiedzie nastawienie do pary odkąd EURUSD miało wyraźne problemy z utrzymaniem się powyżej poziomu 1,24. Te okolice są obecnie najważniejszym poziomem oporu, który poprzedza inny, umiejscowiony na 1,2622 – czytamy w publikacji banku. Bank oczekuje dalszej presji ze strony sprzedających i test okolic minimum z lutego na 1,2155.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here