Naga MarketsBitcoin BTCCena BTC spadła na przestrzeni ostatnich dni o niemal 13 tysięcy dolarów. Okazuje się jednak, że to może nie być jeszcze koniec tej wyprzedaży. Obserwatorzy rynkowi dostrzegli bowiem pro-spadkowy sygnał wskazujący na możliwą dalszą deprecjację kursu najstarszej z walut wirtualnych.

Wieloryby znów zdołują cenę BTC?

Obserwatorzy rynkowi przeanalizowali najnowsze dane i doszli do wniosku, że wieloryby, tj. osoby posiadające znaczne ilości Kryptowalut odpowiadają obecnie za aż 91 proc. depozytów trafiających na giełdy w BTC. W ich ocenie, ten trend może być niedźwiedzim sygnałem.Źródło: CryptoQuant

Wskaźnik “exchange whale ratio” jest wskaźnikiem bitcoina, który jest definiowany jako całkowita kwota BTC z 10 najlepszych transakcji podzielona przez całkowitą liczbę monet wpływających na giełdy.

Mówiąc prościej, metryka ta mówi nam jak dziesięć największych transakcji trafiających na giełdy wypada w porównaniu z całkowitymi depozytami.

Jeżeli wartość tego wskaźnika jest wysoka, oznacza to, że transakcje bitcoinowych wielorybów stanowią duży udział w całości depozytów w danym okresie. Taka sytuacja może być negatywna dla kryptowaluty.

Analizując powyższy wykres zauważymy, że ostatnio wskaźnik “exchange whale ratio” znajdował się na poziomie zbliżonym do obecnego w połowie listopada. Na uwagę zasługuje fakt, iż tuż po jego wzroście, kurs BTC osunął się wówczas między 15 a 19 listopada br. o niemal 11 tysięcy dolarów, co nie napawa optymizmem na najbliższą przyszłość.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: datawalk notowania | akcje polenergia | giełda tauron | notowania euro | kurs lewa prognozy | selvita akcje | aktualny kurs dolar korona szwedzka | lotos akcje notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułArkadiusz Chmielewski został powołany na stanowisko prezesa Apatora
Następny artykułPozycjonowanie Forex. Wciąż nie widać długich pozycji na dolarze amerykańskim
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here