Naga MarketsRynkowe szachy - EurodolarAnalitycy Scotiabank uważają, że krótkoterminowe, techniczne spojrzenie na parę walutową EUR/USD wskazuje na przewagę po stronie niedźwiedzi. Ostrzegają również, iż spekulanci powinni handlować tę parę ze szczególną ostrożnością. Z kolei eksperci z Commerzbanku analizując bieżącą akcję cenową wskazują na możliwe scenariusze.


Kurs euro pod presją sprzedających – Scotiabank

Analitycy wskazują, iż wskaźniki Momentum są słabe, a wskaźniki DMI potwierdzają sentyment spadkowy. W ich ocenie para EUR/USD zdołała przełamać rosnący kanał wyznaczony od listopada, a wsparcie krótkoterminowe znajduje się tuż przed listopadowym dołkiem w okolicach 1.1220.

Jesteśmy jednak nieco ostrożni co do dalszych spadków zważywszy na fakt, że EUR/USD kontynuuje ruch cenowy w zakresie konsolidacji i biorąc pod uwagę, że euro wykazywało już wcześniej zdolność do silnych wzrostów powyżej 1.12 w ciągu ostatnich kilku miesięcy – napisano w raporcie.

Commerzbank wskazuje ważne poziomy dla EUR/USD

Karen Jones, analityk w Commerzbanku wyjaśnia, że para EUR/USD pomimo, iż nie odnotowuje wzrostów, kupujący są w stanie utrzymać notowania powyżej dołka 1.1257.

Jones wskazuje, że pod warunkiem utrzymania się powyżej 1.1257, cena powinna dotrzeć do oporu 1.1535 (MA 200), a następnie do 1.1623 oraz 1.1723 (MA 55 na interwale tygodniowym). Z drugiej strony przebicie 1.1257 otworzy drogę do dołka 1.1216 oraz 1.1186. W terminie 1-3 miesięcy Jones uważa, że wzrost powyżej 1.1623 potwierdziłby odwrócenie trendu.

Zobacz również: Koniec wojny handlowej, silny dolar, problemy w Europie i dalszy kurs EUR/USD – komentują duże banki

Niedźwiedzi sentyment na EUR/USD oraz możliwe scenariusze – Scotia i CommerzbankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here