Naga MarketsPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś dość pesymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW spadł dziś bowiem o 0,83 proc.

  • Zaledwie 4 z 20 spółek z WIG20 zyskiwały w poniedziałek na wartości
  • Aż 16 z 20 spółek z WIG20 traciło w poniedziałek na wartości

Alior i Allegro liderami wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 4 zyskiwały a aż 16 traciło dziś na wartości. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Allegro i Alior Banku, których akcje zyskiwały w trakcie poniedziałkowego handlu odpowiednio o 3,03 proc. i 3,92 proc.Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania CCC, LPP i JSW, które osuwały się odpowiednio o 5,49 proc., 6 proc. i 7,08 proc.

Źródło: Stooq

Zaledwie 28 proc. spółek z GPW zyskiwało w poniedziałek na wartości

Największe obroty w trakcie poniedziałkowego handlu odnotowano na akcjach CD Projektu i Allegro. Warto także zwrócić uwagę, że zaledwie 28 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, a aż 57 proc. odnotowało spadki. Notowania 15 proc. spółek zakończyły natomiast sesję bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

Akcje CCC najniżej od kwietnia br. 

Spoglądając na notowania CCC zauważymy, że wskutek trwającej od dłuższego czasu deprecjacji, akcje spółki osunęły się do najniższego poziomu od końcówki kwietnia br. W najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy zatem ponownego przetestowania technicznego wsparcia w wysokości 37,50 zł. Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, wówczas akcje CCC mogłyby osunąć się nawet do 25 zł.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs dolara (USD) 0,5 proc. w górę do złotego. Euro, funt i frank także na plusie w poniedziałek
Następny artykułBlok po 22 – 26 października 2020: EUR/USD , Ropa WTI
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here