Naga MarketsCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś niezwykle pesymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW spadł dziś bowiem o 0,96 proc.

  • Zaledwie 2 z 20 spółek z WIG20 zyskiwały w czwartek na wartości
  • Aż 16 z 20 spółek z WIG20 traciło w czwartek na wartości

CD Projekt liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 2 zyskiwały a aż 16 traciło dziś na wartości. Notowania dwóch spółek utrzymały się natomiast na względnie stabilnych poziomach. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach CD Projektu, którego akcje wzrosły w trakcie czwartkowego handlu 33,13 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) oraz CCC, których notowania osunęły się odpowiednio o 6,04 proc. i 7,87 proc.

Źródło: Stooq

Zaledwie 31 proc. spółek z GPW zyskiwało w czwartek na wartości

Największe obroty w trakcie czwartkowego handlu odnotowano na akcjach CD Projektu. Warto zwrócić uwagę, że były one ponad dwukrotnie wyższe niż na jakiejkolwiek innej spółce.

Warto także zwrócić uwagę, że zaledwie 31 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, a aż 54 proc. odnotowało spadki. Notowania 15 proc. spółek zakończyły natomiast sesję bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

Akcje CCC spadają 4. sesję z rzędu

Spoglądając na notowania CCC zauważymy, że po ubiegłotygodniowych wzrostach, każdy kolejny dzień w bieżącym tygodniu spółka kończy pod kreską. Licząc od poniedziałkowych szczytów, akcje spółki spadły już o ponad 20 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs funta (GBP) i dolara (USD) w górę w czwartek, złoty traci także do franka i euro 8 października 2020 roku
Następny artykułKongres 590 nie zagrożony! Wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here