Naga MarketsJapoński jen JPYKurs pary walutowej USD/JPY gwałtownie wzrósł w ciągu ostatniego miesiąca dzięki rosnącym rentownościom ropy naftowej i obligacji w USA. Kryzys Evergrande początkowo spowodował przepływy do bezpiecznych przystani, co było korzystne dla jena, ale zmalały, gdy pojawiły się oznaki, że chińskie władze poradzą sobie z problemem. W ocenie ekspertów z Danske Banku japońska gospodarka wciąż ma przed sobą odbicie, choć para USD/JPY ma jeszcze miejsce na dalszy wzrost mimo, iż jen pozostaje niedowartościowany.

  • BoJ planuje wycofać swój specjalny program pandemiczny w marcu 2022 r.
  • Inflacja pozostaje daleko od celu z inflacją bazową poniżej zera i minie dużo czasu, zanim BoJ zobaczy przestrzeń do znacznego wycofania stymulacji
  • 29 września rządzący liberalni demokraci wybiorą nowego przewodniczącego partii, który zostanie nowym premierem Japonii
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wysokie ceny surowców będą nadal obciążać kurs jena (JPY)

Mając na uwadze niestabilną sytuację wewnętrzną, Bank Japonii (BoJ) pozostawił „otwarte krany” na wrześniowym posiedzeniu. BoJ planuje wycofać swój specjalny program pandemiczny w marcu 2022 r. i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a gospodarka odbije się w czwartym kwartale podczas ponownego otwarcia, wydaje się to prawdopodobne.Inflacja pozostaje daleko od celu z inflacją bazową poniżej zera i minie dużo czasu, zanim BoJ zobaczy przestrzeń do znacznego wycofania stymulacji. Powolne rozluźnienie uścisku na krzywej dochodowości może nastąpić wcześniej, jeśli globalne rentowności zaczną rosnąć, ale zacieśnienie Fed i globalny sentyment do ryzyka będą kluczowymi czynnikami wpływającymi na kurs USD/JPY w ciągu najbliższych 12 miesięcy – napisano w raporcie Danske Banku.

Ponadto eksperci spodziewają się, że wysokie ceny surowców będą nadal obciążać kurs jena. 29 września rządzący liberalni demokraci wybiorą nowego przewodniczącego partii, który zostanie nowym premierem Japonii.

Obaj faworyci wyrazili sympatię dla stanowiska politycznego BoJ i dlatego nie spodziewamy się, że wybory poruszą rynki walutowe. LDP prawdopodobnie wyjdzie silniejsza po wyborach, wzmacniając szanse na utrzymanie większości w izbie niższej najpóźniej w dniu wyborów pod koniec listopada, co wróżyłoby stabilność polityczną i rynkową – dodano.

Nasze szacunki PPP wynoszą około 90 dla pary USD/JPY, co sugeruje niedowartościowanie jena, podczas gdy nasz średnioterminowy model wyceny (MEVA) wynosi 101 – podkreślono.

W ocenie ekspertów, aby sprowadzić kurs USD/JPY z powrotem w okolice 100 potrzebujemy długotrwałej zmiany sentymentu do ryzyka, powodującej ponowne spadki stóp i cen towarów w USA. Tolerowanie przez BoJ wyższych rentowności JGB stwarza ograniczone ryzyko.

W obliczu naszego wezwania do wyższych stóp zwrotu w USA i utrzymujących się podwyższonych cen energii, w nadchodzących miesiącach zmierzamy dalej w górę na USD/JPY. Jednak każdy znaczący spadek globalnego apetytu na ryzyko jest ważnym czynnikiem ryzyka dla naszego wezwania do trendu wzrostowego USD/JPY. Prognozujemy kurs na poziomie 114 w horyzoncie jednego miesiąca, 115 za 3M i 116 od 6 do 12M – podsumowano.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty | bitcoin kurs dzisiaj | kurs dolara prognozy 2020 | giełda ccc | kurs dolara nbp | kęty akcje notowania | euro hrywna |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here