Naga MarketsCena funta GBPUSD 10 grudnia 2019W minionym tygodniu RPP Banku Anglii głosowała za pozostawieniem stóp procentowych bez zmian, przy czym dwóch członków głosowało za wcześniejszym zakończeniem programu łagodzenia ilościowego, choć stopy mogą wzrosnąć nawet przed zakończeniem programu QE, zgodnie z oświadczeniem. Wszystko to powinno sugerować, w opinii ekonomistów HSBC, miejsce na krótkoterminowe zwyżki funta szterlinga, aczkolwiek z zachowaniem długoterminowej ostrożności. Z kolei ekonomiści z ANZ Banku nadal konstruktywnie oceniają perspektywy funta w stosunku do dolara. Kurs GBP/USD silnie spada we wtorek poniżej poziomu 1,36.

  • Szczegóły ostatniej decyzji dotyczącej polityki BoE sugerują pewne miejsce na krótkoterminowe umocnienie brytyjskiej waluty
  • Funt szterling z czasem będzie słabnąć w stosunku do dolara amerykańskiego
  • Wielka Brytania stoi w obliczu znacznej i ciągłej presji po stronie podaży w zakresie dostaw gazu, podaży siły roboczej i różnych kwestii logistycznych
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs GBP/USD: Miejsce na lepsze wyniki funta szterlinga – HSBC

Szczegóły ostatniej decyzji dotyczącej polityki BoE, tj. głosowanie w sprawie QE i komentarz na temat tego, kiedy mogą rozpocząć się podwyżki stóp, były nieco bardziej jastrzębie niż oczekiwał rynkowy konsensus i sugerują pewne miejsce na krótkoterminowe umocnienie brytyjskiej waluty.Oczekiwania dotyczące stóp procentowych posunęły się w ostatnich miesiącach do przodu, a podwyżki są teraz implikowane na I kwartał przyszłego roku. Na razie powinno to wesprzeć funta, a wszelkie oznaki, że te oczekiwania mogą zostać posunięte do przodu, byłyby jeszcze bardziej optymistyczne – napisano w raporcie.

Mimo to eksperci utrzymują ostrożne stanowisko w stosunku do funta w długim terminie. Komentarz Banku Anglii sugeruje, że stopy neutralne mogą przebiegać blisko 1%. Wygląda to nieco gołębio w porównaniu do Rezerwy Federalnej, gdzie mediana projekcji stóp procentowych na 2024 r. wynosi 1,75%. Powinno to stanowić przeszkodę dla długoterminowej siły funta.

Wielka Brytania stoi w obliczu znacznej i ciągłej presji po stronie podaży w zakresie dostaw gazu, podaży siły roboczej i różnych kwestii logistycznych. Te zwiększone koszty i obciążenia dla konkurencyjności Wielkiej Brytanii wskazują na to, że długoterminowa wartość godziwa dla GBP spada z czasem – dodano.

Kurs GBP/USD: uprzywilejowana skromna aprecjacja funta szterlinga – ANZ

Ekonomiści z ANZ Banku nadal konstruktywnie oceniają perspektywy funta szterlinga w stosunku do dolara.

Od referendum w UE w czerwcu 2016 r. trendy na GBP/USD były ściśle skorelowane zarówno z zaufaniem do biznesu, jak i trendami inflacji w Wielkiej Brytanii. Oba wskaźniki rosną i zawierają ocenę przyszłej dynamiki wzrostu i nastawienia w polityce pieniężnej.

Brytyjska gospodarka wraca do poziomu PKB sprzed lockdownu i zamyka lukę produkcyjną, więc uważamy, że właściwe będzie, aby Bank Anglii zaczął podnosić stopy procentowe w przyszłym roku. Biorąc pod uwagę niedowartościowanie GBP w stosunku do USD, nadal faworyzujemy umiarkowaną aprecjację funta szterlinga – podsumowano.

invest
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pzu akcje wykres | kruk akcje kupno | notowania orlen | eur pln stooq | pkp cargo akcje rekomendacje | livechat kurs akcji | kurs akcji xtb |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here