Naga MarketsDolar australijski (AUD) spadł o około 2 centy na początku lutego wraz z korektą na surowcach i wzrostem zmienności na rynkach akcji. Jednak w zaledwie kilka sesji australijska waluta wróciła do swoich najwyższych poziomów od marca 2018 r. Ekonomiści z Westpac trzymają się scenariusza konsolidacji na najbliższy okres z kolejnym celem wzrostowym przy tegorocznym maksimum 0,78. Z kolei eksperci z ING prognozują wzrost pary AUD/USD do 0,80 w drugiej połowie 2021 roku.

  • „Greenback” zwykle radzi sobie słabiej w warunkach globalnego wzrostu gospodarczego
  • Słaba kondycja australijskiego eksportu, turystyki i edukacji oraz napięcia z Chinami
  • W dłuższej perspektywie, globalna narracja o reflacji i niedowartościowanie AUD będą dominującymi czynnikami

Dolar australijski wzrośnie do 0,78 USD do końca marca – Westpac

Dolar amerykański zwykle radzi sobie słabiej w warunkach globalnego wzrostu gospodarczego, więc spadki AUD/USD powinny być płytkie, uważają analitycy z Westpac.

Te artykuły również Cię zainteresują
Istnieją jednak pewne przeszkody w dalszych wzrostach pary AUD/USD w najbliższej perspektywie:

  • Presja na wzrost rentowności amerykańskiego Skarbu Państwa po odzyskaniu kontroli Senatu przez Demokratów;
  • Pośpiech RBA, aby ogłosić kolejny program QE o wartości 100 mld AUD;
  • Słaba kondycja australijskiego eksportu, turystyki i edukacji;
  • Napięcia z Chinami, które zaszkodzą zarówno inwestycjom, jak i eksportowi.

Nasza prognoza na koniec marca to 0,78 – podkreślono w raporcie.

Kurs AUD/USD wzrośnie powyżej 0,80 w drugiej połowie 2021 r. – ING

Ekonomiści z ING Banku uważają, że ruda żelaza może wykazywać oznaki słabości, co sugeruje, że bilans ryzyk w AUD może przechylić się w dół w krótkim okresie. Jednak w dłuższej perspektywie, globalna narracja o reflacji i niedowartościowanie AUD będą dominującymi czynnikami, a para AUD/USD może wzrosnąć powyżej 0,80, nawet jeśli ceny rudy żelaza spadną.

Po zmianie polityki przez RBA i biorąc pod uwagę ryzyko dalszej korekty rudy żelaza w porównaniu z obecnymi niezrównoważonymi poziomami, AUD wydaje się być bardziej wrażliwy niż inne waluty w stosunku do USD w obliczu wszelkich możliwych niepowodzeń we wzroście globalnej inflacji – napisano w raporcie.

W dłuższej perspektywie eksperci nadal oczekują, że AUD odniesie korzyści z globalnego środowiska sprzyjającego ryzyku oraz z ogólnego osłabienia „greenbacka” w miarę wzrostu tempa globalnego ożywienia. Są przekonani, że w drugiej połowie roku kurs AUD/USD przekroczy 0,80.

W ujęciu względnym, AUD może mieć trudności z odzyskaniem większej wartości względem dolara nowozelandzkiego, gdy różnica w polityce pieniężnej pozostanie głównym czynnikiem, poza zaskakującą gołębią zmianą i lub rozmową o interwencji walutowej przez RBNZ. Uważamy, że bilans ryzyk dla AUD/NZD przechylił się w dół w pierwszej połowie tego roku i mogliśmy zobaczyć ruch w okolice 1,05 – podsumowano.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa prognozy | dax spekulant | co to jest blik? | bitcoin analiza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here