Naga MarketsZłoto pozostaje wrażliwe na oznaki zmniejszania stymulacji monetarnej przez Fed. Ochładzająca się presja inflacyjna i słabsze dane makroekonomiczne z USA dotyczące rynku pracy zwiększyły ryzyko opóźnienia taperingu. Jednak nadal wysokie oczekiwania wokół jastrzębiego Fed będą ciążyć na kursie XAU/USD, zdaniem ekonomistów z ANZ Banku. Kurs złota konsoliduje w środę w okolicach 1770 USD za uncję.

Kurs złota (XAU/USD) spadnie po taperingu Fed i perspektywach podwyżek stóp – ANZ

Mocne dane gospodarcze do września będą konieczne dla Fed, aby ogłosić rozpoczęcie taperingu od listopada. Rezygnacja ze skupu aktywów jeszcze w tym roku i perspektywa podwyżek stóp sprzyjałyby dolarowi amerykańskiemu i byłyby przeszkodą dla cen złota.Rozczarowanie danymi o zatrudnieniu lub łagodniejsza presja inflacji mogą zapewnić trochę miejsca na wzrost dla żółtego metalu. Nasz model wyceny złota sugeruje, że nadal jest on znacznie niedowartościowany – napisano w raporcie.

Drogie wyceny akcji i inne ryzyka zwiększają szanse na korektę rynkową, a stosunek S&P 500 i cen złota osiągnął najwyższy poziom od 2008 roku.

Może to zachęcić inwestorów do posiadania bezpiecznych aktywów – dodano.

Prognoza cen złota: Korekta XAU/USD poniżej 1691/71 USD – Credit Suisse

Złoto utrzymuje się w wąskim przedziale, choć nadal jest ograniczone przez maksimum z lipca/sierpnia na poziomie 1832/34 USD, donoszą stratedzy z Credit Suisse.

Chociaż obserwuje się wzrost presji spadkowej, tylko spadek poniżej 1671/91 USD oznaczałby zmianę na trend spadkowy, ze wsparciem początkowo na poziomie 1620/15 USD oraz w okolicach 1565/60 USD. Z drugiej strony jedynie trwałe wybicie powyżej 1834 USD utorowałby drogę do powrotu w okolice poziomu 1860 USD, a następnie 1917 USD – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | oncoarendi kurs | budimex notowania | jsw akcje kupno | pgnig akcje notowania | ropa wti notowania | amica akcje kupno |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here