Naga Marketsdeutsche-bank-polskaW Deutsche Banku powinni rozważyć dokładniejszą selekcję swoich traderów walutowych. W innym razie bank regularnie będzie zamieszany w mniejsze lub większe afery, w których gra toczy się o milionowe sumy. Tym razem DB musi odpowiadać za jednego z pracowników działu FX. Jego manipulacje transakcjami mogły kosztować bank nawet 5 milionów dolarów! Nieuczciwy trader został już zwolniony i obecnie w jego sprawie toczy się dochodzenie.

W Australian Financial Review czytamy, że sprawa tyczy się byłego analityka walutowego Deutsche Bank – Andy’ego Donaldsona. Donaldson został najpierw zawieszony, a następnie zwolniony w czerwcu bieżącego roku.

Szef miejscowego oddziału DB, James McMurdo, odmówił dokładniejszych komentarzy w tej sprawie. Australian Financial Review twierdzi jednak, że rzecznika prasowa Deutsche Banku odniosła się do całej sprawy w następujący sposób:

„Bank po niedawnej kontroli odwołał tradera, po odkryciu nieprawidłowości, których dopuszczał się w swoich praktykach handlowych”

5 milionów dolarów to suma "nieistotna" dla Deutsche Banku
5 milionów dolarów to suma “nieistotna” dla Deutsche Banku

Bank twierdzi, że są to jedynie problemy i kwestia wewnętrzne, a „suma sama w sobie nie była istotna dla banku”. Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji współpracuje ściśle z Deutsche Bankiem w celu dokładniejszego zbadania sprawy.

5 milionów to rzeczywiście niewiele. Nikt nie powinien więc dziwić się, że dla Deutsche Banku jest to „nieistotna suma”

Za buisnessinsider.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here