Naga Marketsdeutsche-bank-polskaW Deutsche Banku powinni rozważyć dokładniejszą selekcję swoich traderów walutowych. W innym razie bank regularnie będzie zamieszany w mniejsze lub większe afery, w których gra toczy się o milionowe sumy. Tym razem DB musi odpowiadać za jednego z pracowników działu FX. Jego manipulacje transakcjami mogły kosztować bank nawet 5 milionów dolarów! Nieuczciwy trader został już zwolniony i obecnie w jego sprawie toczy się dochodzenie.

W Australian Financial Review czytamy, że sprawa tyczy się byłego analityka walutowego Deutsche Bank – Andy’ego Donaldsona. Donaldson został najpierw zawieszony, a następnie zwolniony w czerwcu bieżącego roku.Szef miejscowego oddziału DB, James McMurdo, odmówił dokładniejszych komentarzy w tej sprawie. Australian Financial Review twierdzi jednak, że rzecznika prasowa Deutsche Banku odniosła się do całej sprawy w następujący sposób:

„Bank po niedawnej kontroli odwołał tradera, po odkryciu nieprawidłowości, których dopuszczał się w swoich praktykach handlowych”

5 milionów dolarów to suma "nieistotna" dla Deutsche Banku
5 milionów dolarów to suma „nieistotna” dla Deutsche Banku

Bank twierdzi, że są to jedynie problemy i kwestia wewnętrzne, a „suma sama w sobie nie była istotna dla banku”. Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji współpracuje ściśle z Deutsche Bankiem w celu dokładniejszego zbadania sprawy.

5 milionów to rzeczywiście niewiele. Nikt nie powinien więc dziwić się, że dla Deutsche Banku jest to „nieistotna suma”

Za buisnessinsider.comJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here