Naga MarketsPolska Grupa Energetyczna zaliczyła wczoraj jeden z tych dni, o których właściciele jak i kadra zarządzająca chcą jak najszybciej zapomnieć. Kurs akcji spółki spadł bowiem na nowe historyczne dołki i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała ulec diametralnej poprawie. Głównym powodem ostatniej fali wyprzedaży jest nadchodzące nadzwyczajne walne posiedzenie akcjonariuszy, na którym może zapaść decyzja o podwyższeniu wartości nominalnej akcji spółki.

Doprowadziłoby to do zwiększenia kapitału zakładowego PGE o ok. 5.6 mld zł, co miałoby przełożyć się na zwiększenie wiarygodności płatniczej firmy. Pomysł ten jest jednak wysoce kontrowersyjny, gdyż spora część inwestorów trafnie zauważa, że tego typu transakcja wiąże się z koniecznością uiszczenia podatku w wysokości 19%. Nie trudno więc obliczyć, że doprowadziłoby to do wzrostu dochodów budżetowych o ok. 1 mld złotych, z zerową korzyścią dla spółki. W tej sprawie interweniują nawet mniejszościowi akcjonariusze, którym nie podoba się działanie Skarbu Państwa.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków rodzimych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

PGE.PL_08_18 02_09

Patrząc na wykres spółki z perspektywy D1 trudno znaleźć powody do optymizmu. Wybite zostało ważne wsparcie w strefie 12.00-11.50, a kurs zanurkował i niebezpiecznie zbliża się w okolice jednocyfrowej liczby. Co więcej, w okolicy na próżno szukać jakichkolwiek wsparć. Do dolnego ograniczenia kanału spadkowego brakuje jeszcze kilkudziesięciu groszy, dlatego też perspektywy krótkoterminowe są mocno spadkowe.

Przed kolejną falą wyprzedaży możliwy jest jednak re-test wybitego wsparcia, choć tego typu ruchy nie zawsze stają się rzeczywistością. Niemniej jednak scenariuszem bazowym jest scenariusz spadkowy, który zanegowany zostanie jedynie w przypadku wybicia górą z obecnego kanału.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here