Naga MarketsHasło reklamowe VW "Das Auto" prześmiewczo zmienione na "Gas Auto"
Hasło reklamowe VW “Das Auto” prześmiewczo zmienione na “Gas Auto”

Akcje Volkswagena zanurkowały podczas środowej sesji gdy producent samochodów poinformował, że skandal związany z emisją spalin może dotyczyć nie tylko samochodów z silnikiem diesla, ale również benzynowych. Na rynku znajduje się nawet 800 tysięcy felernych modeli, a koszt ich modernizacji ma wynieść ponad 2 miliardy dolarów.


Coraz poważniejsze kłopoty

Niemiecki producent samochodów przyznał, że zaniżony poziom emisji dwutlenku węgla obejmuje serię innych pojazdów, dostarczając dodatkowe informacje organom ścigania. Między innymi wczoraj (3 listopada) pisaliśmy, że Volkswagen oszukiwał również w Audi i Porsche. Teraz dowiadujemy się natomiast, że samochody napędzane benzyną także znalazły się w grupie samochodów z zaniżaną emisją spalin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Volskwagen ujawnił szczegóły po przeprowadzeniu własnych testów emisyjnych. Raport jest najświeższym ciosem w dobre imię przedsiębiorstwa pojawiającym się krótko po tym gdy w połowie września VW przyznał się do instalacji w około 11 milionach samochodów z silnikiem diesla specjalnego oprogramowania zaburzającego pomiary emisji tlenku azotu i węgla z rury wydechowej podczas badań laboratoryjnych.

Zobacz również: Volkswagen tonie. Drastyczne spadki cen akcji w związku z wykrytą aferą.

Przedstawiciele spółki nie poinformowali jednak, które pojazdy z silnikami benzynowymi mogą być dotknięte problemem fałszowania poziomu emisji spalin. Analitycy z branży samochodowej twierdzą, że problem może dotyczyć głównie samochodów sprzedawanych na rynku europejskim.

Volkswagen sam szacuje, że nowy „problem” może kosztować przedsiębiorstwo 2 miliardy dolarów – nie wiadomo jednak skąd dokładnie wzięła się tak kwota.

Notowania giełdowe znowu silnie w dół

INWESTUJ W AKCJE APPLE I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Wykres techniczny notowań VOWG pokazuje, że cena osuwa się o prawie 10 dolarów (-8,78%). Patrząc natomiast na średnioterminowe wskaźniki oraz średnie ruchome, wszystkie wskazują na silną sprzedaż akcji.

Nowy skandal, nowe straty
Nowy skandal, nowe straty

Pytanie tylko dlaczego Volskwagen dopiero teraz przyznaje się do kolejnych nadużyć w procesie produkcyjnym?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here