Naga MarketsNie tylko bitcoin (BTC) - 10 popularnych kryptowalut które warto znaćCena bitcoina od końca zeszłego roku zdecydowanie poszybowała w górę. Wraz ze wzrostem wartości, wzrosła również kapitalizacja rynkowa i dominacja kryptowaluty, osiągając w styczniu 2021 roku 67 procent. Szczyt notowań przypadł natomiast na kwiecień bieżącego roku i od tego czasu, cyfrowe aktywa zyskały na ogromnej popularności. Choć bitcoina zna każdy, warto pamiętać, że wraz z jego wzrostem, zyskiwały również inne kryptowaluty. Dlatego w tym zestawieniu dowiesz się o 10 najpopularniejszych tokenach wartych uwagi.

Bitcoin wciąż się rozwija, ale Altcoiny mogą go prześcignąć

Fakt, że bitcoin traci dominację na rynku, nie oznacza, że kryptowaluta straciła swój urok. Token utrzymuje się powyżej poziomu 45 000 dolarów, a w chwili pisania tego tekstu jego wartość wynosi ponad 42 tys. dolarów. Z obecną kapitalizacją rynkową w wysokości 799,366 miliarda dolarów bitcoin ma wszystko, czego potrzeba, aby zająć nocną pozycję na nowojorskiej giełdzie.Jednak inne kryptowaluty nie stoją w miejscu. Czołowe pod względem kapitalizacji rynkowej altcoiny zyskują coraz większą przewagę nad bitcoinem. W momencie pisania tego tekstu dominacja bitcoina odnotowała sporty spadek od poziomów z pierwszej połowy roku i wynosiła 42,6 procent.

Jednak siła BTC wciąż pozostaje imponująca, na co wskazuje badanie Infinite Market Cap, które umieszcza czołową kryptowalutę pomiędzy Facebookiem z kapitalizacją rynkową na poziomie 1,082 biliona dolarów, a Teslą z kapitalizacją rynkową 738,21 miliarda dolarów.

Altcoiny chcą wyjść na prowadzenie: lista dziesięciu kryptowalut, którym może się to udać

Według portalu Coinmarketcap.com istnieje obecnie ponad 8 350 altcoinów. Jednakże tylko garstka z nich ma szansę na światową karierę. Zatem, które z nich przejmują inicjatywę i powoli wkraczają na terytorium bitcoina?

  1. Binance Coin (BNB)

Altcoin BNB poczynił znaczne postępy od czasu jego uruchomienia w 2017 roku. Wynika to przede wszystkim z faktu, że token jest używany do płacenia za gaz na blockchainie Binance i opłaty na giełdzie. Tak więc gwałtowny wzrost aktywności deweloperów i wzrost liczby codziennych użytkowników Binance wypchnął token BNB na czwartą pozycję na Coinmarketcap.com. Ważne jest również, aby zauważyć, że BNB jest akceptowany jako opcja płatności przez ponad 60 milionów sprzedawców na całym świecie i jest całkowicie zgodny z przepisami. Token ma obecnie dominację na rynku w wysokości 3,67 procent.

  1. Ethereum (ETH)

Ethereum, to pierwszy na świecie zdecentralizowany system, który przez lata utrzymywał się na pozycji drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej. Ten zdecentralizowany system ma więcej zastosowań niż bitcoin, w tym wdrażanie inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji. To napędziło przyjęcie tokena, prowadząc do wzrostu ceny i kapitalizacji rynkowej. Ethereum ma obecnie kapitalizację rynkową w wysokości 20,10 procent.

  1. Cardano (ADA)

Cardano jest altcoinem podobnym do ethereum, ale jest bardziej przystępny i bardziej skalowalny dla zdecentralizowanych finansów. Przez lata Fundacja cardano była orędownikiem przyjęcia tokena Ada na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem Afryki. Afrykańska inicjatywa cardano ma na celu ograniczenie korupcji, promowanie zdecentralizowanej edukacji i zarządzania tożsamością. Dzięki temu i wielu innym projektom Ada awansowała na trzecią pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej z udziałem w rynku wynoszącym 4,27 procent.

invest
  1. Ripple (XRP)

XRP jest rodzimym tokenem księgi głównej Ripple XRP i został zaprojektowany specjalnie w celu zakłócenia globalnego przemysłu przekazów pieniężnych. XRP doświadczył powolnego wzrostu i zmierzył się z wieloma wyzwaniami na przestrzeni lat. Jednakże udało mu się pozostać w pierwszej dziesiątce tokenów na Coinmarketcap. W tej chwili największym wyzwaniem dla XRP jest jego zgodność z regulacjami. Jeśli Sec przegra swój pozew przeciwko Ripple, istnieje duża szansa, że token odbije się od dna. Na razie jego udział w rynku wynosi 2,62 procent.

  1. Dogecoin (DOGE)

Dogecoin rozpoczął swoją karierę jako żart, który został stworzony jako zdecentralizowany system płatności. Jednak ewoluował, aby stać się jednym z najbardziej popularnych altcoinów w branży kryptowalutowej. Doge może być wykorzystywany do udzielania wskazówek na Reddicie, Twittera, a także jako zapłata za towary i usługi u niektórych sprzedawców. Dogecoin został poparty przez wiele osób publicznych, w tym Elona Muska z Tesli i Snoop Doga. Token posiada obecnie 1,75 procent udziału w całkowitym rynku kryptowalut.

  1. Solana (SOL)

Solana blockchain został zaprojektowany, aby rywalizować z Ethereum i innymi zdecentralizowanymi komputerami. Blockchain jest bardziej elastyczny i skalowalny niż Ethereum. Może być wykorzystywany do rozwoju zdecentralizowanych aplikacji i rynków. Kapitalizacja rynkowa tokena SOL jest imponująca, ponieważ blockchain został uruchomiony niecałe dwa lata temu, a już teraz wykazuje znaczny postęp i obecnie ma dominację na rynku w wysokości 1,71 procent.

  1. Polkadot (DOT)

Jest to platforma wielołańcuchowa, która została zaprojektowana specjalnie w celu promowania wzajemnych połączeń między blockchainami. Jedną z najlepszych cech protokołu Polkadot jest to, że można go uaktualnić bez czasochłonnych i destrukcyjnych twardych rozwidleń lub wprowadzania znaczących zmian w sieci. Kryptowaluta Dot jest tokenem natywnym sieci Polkadot. Może być używany do stakowania, wiązania, handlu, zarządzania i transakcji finansowych. Obecnie token posiada dominację rynkową na poziomie 1,42 procent.

  1. Uniswap (UNI)

Protokół Uniswap został zaprojektowany, aby umożliwić bezproblemową zamianę tokenów Ethereum. Korzystając z sieci, możesz łatwo wymienić jeden token ERC20 na inny niemal natychmiast. Zdecentralizowany rynek finansowy eliminuje pośredników, giełdy i drogie opłaty. Uni token jest rodzimym aktywem protokołu Uniswap i może być wymieniany na nagrody lub opłaty handlowe w sieci Uniswap. Przyszłość Uniswap zależy w znacznym stopniu od sukcesu Ethereum 2.0. Tokenowi udało się uzyskać 0,83 procent udziału w rynku.

  1. Chainlink (LINK)

Ten zdecentralizowany system został zaprojektowany specjalnie w celu wypełnienia luki między danymi ze świata rzeczywistego a inteligentnymi kontraktami we wszystkich blockchainach. W zeszłym miesiącu Chainlink zintegrował zdecentralizowane dane pogodowe z chmury Google. Był to najnowszy ruch we współpracy, która rozpoczęła się w 2019 roku. Inne firmy, które korzystają z Chainlink, to między innymi: ClinTex, Accord Project i Bodhi. Token Link jest używany jako rekompensata w sieci Chainlink i obecnie stanowi 0,62 procent dominacji na rynku.

  1. Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity to oparta na blockchainie gra handlowa i bitewna, która jest częściowo własnością zarządzaną przez swoich graczy. Zainspirowany popularnymi grami, takimi jak Pokémon i Tamagotchi, Axie Infinity pozwala graczom zbierać, hodować, podnosić, walczyć i handlować stworzeniami opartymi na tokenach znanych jako Axies. Gra ostatnio podskoczyła o około 200,000% w użyciu, przyciągając w sierpniu ponad milion graczy dziennie, co jest niebywałym skokiem w porównaniu do 500 użytkowników w lipcu 2020 roku.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here