Naga MarketsNie tylko Bitcoin. 5 tanich i perspektywicznych kryptowalut na 2021 rokAktualnie lista 10 największych monet według kapitalizacji rynkowej składa się z BTC, ETH, Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), Tether (USDT), Polkadot (DOT), Ripple’s XRP, Uniswap (UNI), Litecoin (LTC) i Chainlink (LINK). W tym artykule skupimy się jednak na mniej popularnych kryptowalutach, które wydają się być dobrymi pomysłami inwestycyjnymi na 2021 rok, ponieważ istnieje mnóstwo opcji, jeśli chodzi o najtańsze altcoiny z potencjałem.

Cardano (ADA)

Pierwsze miejsce w rankingu musi  trafić do ADA. Moneta ta odnotowała ogromny wzrost cen w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Głównym powodem, dla którego Cardano odnotowało wzrost zastosowania i popularności, jest ostatnia aktualizacja, która w końcu otwarła możliwość zawierania smart kontraktów w tej sieci. Cardano zawsze było typem projektu, który robi kolejne kroki powoli, nie spiesząc się. Jednak kiedy zostanie wprowadzona zmiana, to działa bezbłędnie. Zajęło to lata powolnego i stałego rozwoju, i w końcu się opłaciło.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzięki możliwości zawierania smart kontraktów, deweloperzy mogą rozpocząć pracę nad dApps, nowymi kryptowalutami, czy nawet w ramach sektora DeFi. Dodatkowo Cardano oferuje szybką, skalowalną sieć, tanie transakcje, dobre zaplecze ludzkie i zmierza w kierunku pełnej decentralizacji.

Biorąc pod uwagę te czynniki, zrozumiałe jest dlaczego rodzima kryptowaluta ADA jest uważana za tą z największym potencjałem.

Dogecoin (DOGE)

Następny na liście najtańszych kryptowalut wartych kupienia w 2021 roku jest nie kto inny jak DOGE – moneta, która stanęła w pierwszym szeregu popularności dzięki Elonowi Muskowi. Dogecoin ma długą i skomplikowaną historię, ale w skrócie można napisać, że powstał w 2013 roku jako meme coin. Nikt nie spodziewał się, że przetrwa swój status żartu aż przez kolejne osiem lat w ekstremalnie konkurencyjnej branży kryptowalutowej, wchodząc nawet na krótko na listę top 10 w 2021 roku.

Główne dwa powody popularności to wzmianka o niej podczas short squeeze na GameStop (GME) oraz tweety Elona Muska.

Capitalcom

Podczas szalonych wydarzeń związanych z GameStopem, grupa na Reddicie o nazwie WallStreetBets zaczęła masowo kupować akcje GME, aby pogrążyć dużych graczy, którzy postanowili zrujnować firmę poprzez shortowanie jej akcji. Grupa “uratowała” kilka innych firm, które były w podobnej sytuacji, a „przy okazji” ktoś wspomniał o „wypomowaniu” DOGE.

invest

Uniswap (UNI)

W połowie listy najbardziej obiecujących tanich kryptowalut, wskazujemy na Uniswap. UNI to natywna moneta największej na świecie zdecentralizowanej giełdy o takiej samej nazwie. Giełda ta pojawiła się jako część rosnącego sektora DeFi, a sam coin istnieje dopiero od września 2020 roku. Jednak to nie powstrzymało jej przed staniem się pierwszą i jedyną natywną kryptowalutą DeFi, która weszła na listę Top 10 w tak krótkim czasie.

Przez kilka miesięcy po wprowadzeniu monety na rynek, jej cena wynosiła około 4,45 USD, ale za to w 2021 roku UNI zaczęła gwałtownie rosnąć.

Uniswap niedawno stał się pierwszą zdecentralizowaną giełdą wspierającą handel lewarowany, czyli margin trading, dzięki integracji innego projektu, UniMex. Mając w kieszeni DEX i DeFi, które zyskują na popularności na przestrzeni  miesięcy, UNI ma ogromny potencjał, aby nadal rosnąć.

THETA (THETA)

Zbliżając się do końca listy najlepszych tanich kryptowalut wartych inwestycji w 2021 roku, trafiamy na THETA. Projekt swoją rangę zawdzięcza swojemu łańcuchowi blokowemu, który jest jedyną infrastrukturą end-to-end dla zdecentralizowanego streamowania wideo, która oferuje zarazem rozwiązania techniczne i ekonomiczne.

Streaming wideo to w tym momencie jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi internetu, co wyjaśnia popularność Theta. Projekt w ciągu kilku ostatnich miesięcy zanotował silny wzrost cen.

Terra (LUNA)

Listę najlepszych tanich kryptowalut zamyka Terra. Powodem potencjalnego wzrostu jest unikalny sposób na „pokonanie” stablecoinów powiązanych z walutami fiat i w odróżnieniu do nich działanie w pełni zdecentralizowane. Projekt buduje nowe protokoły i współpracuje z wieloma istniejącymi, które wykorzystują UST stablecoin i używają go do m.in. stakowania, pożyczania i wielu innych.

Branża kryptowalutowa nadal jest tak samo zmienna i niepewna jak zawsze. Niemniej jednak, przyszłość maluje się raczej w kolorowych barwach. Do tej pory branża kryptowalutowa poruszała się w cyklach, które obracały się wokół okresów hossy i bessy. Kiedy nadchodziły okresy hossy, ceny wznosiły się na nowe rekordowe poziomy. Kiedy rynki „świeciły się na czerwono”, ceny spadały do samego dna, co powodowało, że wielu inwestorów mówiło o pękającej bańce.

Rynek kryptowalut pozostaje jednym z najbardziej interesujących, ale też wiąże się on z wysokim poziomem ryzyka ze względu na jego ogromną zmienność. Sugerujemy inwestorom i traderom zachowanie ostrożności i odrobienie pracy domowej przed zainwestowaniem w jakąkolwiek kryptowalutę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania wig20 | notowania jsw | biomed lublin notowania | jsw akcje forum | funt online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here