Naga Markets Podsumowanie tygodnia na S&P500

W zapowiedzi tygodnia na giełdach straszyłem dużą luką w dół na otwarciu USA i testowaniem wsparć. Radziłem również kupować te dołki, ale myślałem że będą one dużo niżej. Później w środę czekała na nas publikacja minutek FED.

Wyszliśmy z tego cało. Luka była, ale została zamknięta w przeciągu pierszej godziny notowań. FED właściwie nie wniósł nic nowego a słabe dane z rynku pracy, o których wszyscy mówili, odeszły w zapomnienie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podsumowując hossa trwa i właściwie nie ma znaczenia co się stanie. Będzie rosło do czasu aż zacznie spadać.

Tydzień na S&P 500 zakończył się byczo. Indeks wzrósł o 1.7% i znajdujemy się 2.1% powyżej zamknięcia z końca 2014 roku. Czy to już tak byczo biorąc pod uwagę fakt że mamy kwiecień i za chwilę wszyscy będą mówić o „Sell in May and go away”

sektorywusa

Wszystkie sektory zakończyły tydzień na plusie. Można więc powiedzieć, że nie ma się do czego przyczepić. Rynek rośnie szeroko.

Pomimo, że generalnie jestem w tej chwili w obozie byków to jakiś niesmak pozostaje. Te 2.1% do kwietnia to słabo. To, że sektor finansowy jest 2015 roku 2% pod kreską też nie wygląda dobrze. Obroty słabną, ale nikogo to nie obchodzi.

Nie ma tak naprawdę znaczenia co czujemy. Trend jest wzrostowy i trzeba na tym byku jechać.

sp500wykres

Ważne dane makroekonomiczne

Najważniejsze były minutki FEDu, a te nikogo nie zaskoczyły. Zostało usunięte słowo „patient”. Zdziwiło mnie, że jest bardzo duża rozpiętość opinni członków FED co do terminu pierwsze podwyżki stóp procentowych. W tej sytuacji obstawiałbym, że raczej nie nastąpi ona szybko a już na pewno nie w czerwcu.

Ciekawostki ze spółek

W środę po sesji wyniki raportowała Alcoa. Sezon wyników za pierwszy kwartał należy uznać oficjalnie za otwarty. Wyniki okazały się lepsze od oczekiwań. Czy to coś znaczy? Jak dla mnie niewiele ostatnie 5 kwartałów również było lepsze od oczekiwań.

alcoawyniki

Apple powoli rozpoczyna sprzedaż swojego nowego produktu iWatch. Byłem wczoraj nawet w ich sklepie w UK. Nie uwierzycie ilu ludzi się tym ekscytuje. Ich CEO twierdzi, że wstępne zamówienia są obiecujące. Pewnie spółka wmówi nam, że potrzebujemy bardzo drogiego zegarka, który do pełni pracy wymaga Iphone’a w kieszeni i osiągnie kolejny sukces. 

Ciekawe rynki w zeszłym tygodniu

Strasznie cicho zrobiło się o Rosji, a ich giełda powoli idzie w górę. W zeszłym tygodniu o kolejne 7%. Nic dziwnego słabe dane w USA osłabiają dolara, a ten wspiera odbicie na ropie, która jest paliwem napędowym giełdy rosyjskiej. Wzrosty w Rosji przynajmniej są poparte rosnącymi obrotami co pozwala mieć nadzieje, że dno jest już w cenach i kontynuacja wzrostów jest prawie pewna.

gieldawrosji_wykresConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here