Naga MarketsNie szukajcie łatwej kasy - szwajcarski UBS ostrzega zamożnych klientówNajwiększy na świecie zarządzający majątkami zamożnych klientów ostrzega przed angażowaniem się w transakcje szybko rosnących, egzotycznych spółek. Szwajcarski UBS Global Wealth Management uważa, że bogaci klienci nie powinni iść w ślady day traderów szukających łatwego i szybkiego zarobku. Zamiast tego, lepiej żeby trzymali się rosnących spółek o dużej kapitalizacji.

  • Niektóre małe spółki giełdowe rosną bardzo szybko w ostatnim czasie
  • Charles Day ostrzega bogatych klientów przed zakupami tych spółek
  • Blue-chipy mogą być lepszym wyborem w przypadku dużych zakupów

Zamożni klienci nie powinni ulegać FOMO

W ostatnim czasie widać wysyp małych spółek, które rosną w zawrotnym tempie. Może to rodzić w inwestorach strach, że coś przegapią, tzw. FOMO. Tyczy się to zwłaszcza detalicznych day traderów, którzy atakują rynek z nadzieją na szybkie pomnożenie pieniędzy. Wysyp takich traderów pojawił się w ostatnim czasie na rynku, na co wskazują rekordowe liczby otwartych rachunków maklerskich

Jednak nie tylko mali gracze mogą być podatni na FOMO. Przed tym syndromem także zamożnych klientów ostrzega Charles Day z UBS Global Wealth Management:
– Akcje, o których w ogóle nie było słychać jeszcze trzy miesiące temu, są najbardziej aktywne – nie tam zmierzają inwestorzy, tam mogą kierować się day traderzy albo hobbyści. Jeśli jesteś zamożnym inwestorem, musisz unikać myślenia, że ​​tracisz ogromne zyski z tych akcji – powiedział Charles Day, dyrektor zarządzający i prywatny doradca majątkowy w UBS Global Wealth Management.

W obliczu rosnących obaw związanych z tempem ożywienia gospodarczego i ryzykiem drugiej fali infekcji COVID-19, Day zaleca klientom, aby skupili się na blue-chipach. Przede wszystkim ma na myśli spółki z branży sprzedaży detalicznej i sektora technologicznego ze stałymi przepływami pieniężnymi.

Charles Day zamożnym klientom radzi także szukać możliwości w postaci akcji o niższej wartości. Ponadto, warto według niego mieć w portfelu trochę  gotówki i obligacji rządowych w celu ochrony przed potencjalną zmiennością.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here