Naga MarketsKurs euro w kierunku 4,55 zł - Pekao. RPP prawdopodobnie nie zmieni polityki pieniężnejKurs złotego jest pod presją pogorszenia globalnych nastrojów, a także gorszej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Analitycy Banku Pekao zauważają, że notowania EUR/PLN wybiły się z przedziału konsolidacji. Zobaczmy, gdzie mogą kierować się dalej.

  • Decyzja RPP już w najbliższą środę
  • Pekao nie spodziewa się zmian parametrów polityki pieniężnej
  • NBP analizuje zagadnienia związane z pieniądzem cyfrowym banku centralnego

RPP raczej nie zmieni polityki pieniężnej

– W środę polska RPP ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych oraz wyniki najnowszej projekcji inflacyjnej (około 16.00). Nie spodziewamy się zmiany parametrów polityki pieniężnej, oczekujemy natomiast podniesienia prognozowanej ścieżki inflacji – prognozuje Pekao.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy są zdania, że RPP pozostawi stopy procentowe bez zmian, zadeklaruje kontynuację skupu aktywów, a w komunikacie po posiedzeniu w dalszym ciągu będzie się znajdowało odniesienie do kursu walutowego. Według nich, najciekawszym elementem komunikatu po posiedzeniu będzie publikacja głównych zmiennych (PKB, CPI) z najnowszej projekcji ekonomicznej NBP.

Ponadto, Narodowy Bank Polski analizuje zagadnienia związane z pieniądzem cyfrowym banku centralnego. Jednakże, wypowiedzi prezesa Adama Glapińskiego sugerują, że na razie przeważają negatywne wnioski.

Kurs euro zmierza w kierunku 4,55 zł?

Osłabienie złotego w związku z pogorszeniem globalnych nastrojów i sytuacji epidemicznej w kraju może być korzystnie postrzegane przez NBP. Bank bowiem wyraźnie sygnalizował, że silny złoty nie jest mu na rękę, a nawet w grudniu 2020 r. interweniował na Forex w celu osłabienia PLN.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Pekao zwraca uwagę, że para walutowa EUR/PLN wybiła w górę z zakresu między 4,47 – 4,50 zł. W przypadku dalszych strat krajowej waluty, pierwszą strefę oporu znajdziemy w okolicach 4,55 – 4,56 zł, gdzie skupione są styczniowe maksima.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here