Naga MarketsZa nami szalony rok, z jednej strony trudny w życiu prywatnym, a z drugiej z perspektywy inwestora – potencjalnie nasycony licznymi szansami do zysków. O tym, jak spróbować swoich sił na zmiennych rynkach w dobie pandemii, nie tylko inwestując w CFD na akcje, ale także m.in. na kryptowaluty, surowce, indeksy itd., opowiedział Maciej Leściorz z CMC Markets.

  • W prelekcji także o tym czym są CFD, instrumenty pochodne, a także o różnicach między kontraktami CFD na akcje, a kupowaniu akcji
  • Wykład odbył się w ramach Invest Cuffs 2021
  • Zarejestruj się bezpłatnie na stronie investcuffs.pl i odbierz dostęp do wszystkich wykładów z konferencji Invest Cuffs 2021.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cały rok towarzyszy nam rajd na indeksach amerykańskich. Na przełomie lutego i marca mieliśmy bardzo dynamiczny spadek. Już w zasadzie formalnie było można mówić o bessie, natomiast trwała ona wyjątkowo krótko. Bardzo szybko przeszliśmy w superhossę i w zasadzie do końca marca, jeszcze w pierwszych dniach kwietnia widzieliśmy nowe rekordy na indeksie S&P 500. – stwierdził Maciej Leściorz z CMC Markets.

W późniejszej części wykładu analityk CMC przybliżył widzom czym są kontrakty CFD i jakie możliwości oferują.

Kontrakty na różnicę dają dostęp do niemal wszystkiego z poziomu jednego rachunku. Mamy dostęp zarówno do Forexu, indeksów, surowców, akcji, obligacji, kryptowalut, indeksów walut. Tak naprawdę brokerzy, którzy oferują CFD mogą stworzyć swoje instrumenty, swoje grupy aktywów. Doskonałym przykładem jest choćby CMC Markets z koszykami akcji, indeksami kryptowalut: to są autorskie instrumenty często niespotykane nigdzie indziej, też mało popularne wśród brokerów rodzimych. – dodał.

W wykładzie Maciej Leściorz dokładnie wyjaśnił na czym polega lewar w kontraktach CFD, przedstawił limity jakie muszą przestrzegać brokerzy, a także wyjaśnił widzom, jak należy stosować go rozsądnie.

Więcej na temat kontraktów CFD i ich zalet oraz wad w wykładzie nagranym w ramach Invest Cuffs 2021. Link do wszystkich wykładów dostępny jest wyżej.


Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 73% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here