Naga Markets 

Rynek w ostatnich dniach lipca wygląda raczej płasko… Może to dlatego, że w piątek mamy publikację „payrollsów” i już od poniedziałku na nie czekamy? Rozpoczynając nowy tydzień pracy, zaczynamy od sprawdzenia godzin ważnych publikacji makroekonomicznych w poniedziałek.  Tego dnia jednak rynek niczym szczególnym nie mógł nas zaskoczyć… brak danych, brak dynamiki. Założyliśmy więc typowo scalpingowe targety sięgające kilkunastu pipsów. Taki właśnie wynik uzyskaliśmy na popołudniowym shorcie na kablu.Zacznijmy jednak od początku… Siadamy do monitorów i pierwsze co robimy to sprawdzamy co się działo w nocy. Zaczynamy wyznaczać pierwsze mierzenia na wyższych interwałach czasowych. Nakładamy pierwsze mierzenia na H4 i wyznaczamy potencjalne wsparcia wynikające z określonych współczynników Fibo (grafika poniżej).

Nie przewiduj, reaguj. Analizy a realny handel v1 – 29 lipca 2014 r.

Dopiero po godzinie 15:00 (polskiego czasu) następuje pierwszy atak na techniczny poziom wyznaczony wcześniej. Oprócz korekty płaskiej, rozciągniętej w czasie, dodatkowym ważnym oporem staje się psychologiczny poziom 1,7000, który był wcześniej przez rynek wielokrotnie testowany. Całą sytuacją w czasie rzeczywistym monitorujemy na bieżąco w panelu Tradera.

Nie przewiduj, reaguj. Analizy a realny handel v2 – 29 lipca 2014 r.

Trzy godziny później rynek testuje wskazane przez nas wcześniej miejsce po raz kolejny, dając drugą szansę aby wejść w short’a. Ważnym potwierdzeniem okazała się wymowna formacja świecowa zapowiadająca spadki (objęcie bessy).

Czy wiesz czym jest druga szansa na rynku i jak na niej zarobić?

invest

Nie przewiduj, reaguj. Analizy a realny handel v3 – 29 lipca 2014 r.

Wejście w pozycję nastąpiło w trakcie tworzenia się formacji świecowej z interwału H1. Dobrym potwierdzeniem okazało się monitorowanie pozycji na mniejszych dyferencjałach czasowych, na których mogliśmy zaobserwować nadchodzącą podaż na rynku. Pozycja została przetrzymana na kolejny dzień sesyjny, a powodem zamknięcia była formacja zapowiadająca wzrosty (ORGR), a więc dostaliśmy jasny sygnał od rynku o zmieniającej się tendencji.

Ostateczny wynik z tej pozycji to +18 pipsów

Nie przewiduj, reaguj. Analizy a realny handel v4 – 29 lipca 2014 r.

Chcesz uzyskać dostęp do tego narzędzia? Przyjdź na wtorkowe spotkanie i zgłoś się po login!

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here