Naga MarketsWybicie nowych minimów na rynku EURJPY było bardzo potrzebne… Popyt jaki pojawił się tego dnia w godzinach sesji europejskiej pokazał wyraźny kierunek na tym instrumencie na kolejne dni- tak wtedy myśleliśmy… W sytuacjach, w których omija nas dobry setup z pomocą przychodzi „Strategia Spóźnionych Wejść”.

wmch1_130814

11 sierpnia na rynku EURJPY widoczne jest wyraźne wyhamowanie, rynek idzie bokiem, jednak struktury jakie kreśli rynek w tym czasie nie są przypadkowe… Zwróćmy uwagę na informację jaka pojawiła w Panelu Tradera w czasie następnej sesji tj. 12.08 o godzinie 11:08. Sygnalizowaliśmy geometrię opartą na korekcie prostej AB=CD, której koniec wypadał w rejonie ważnych współczynników Fibonacciego. Cały układ zaznaczony został za pomocą niebieskich prostokątów pokazujących ten sam zasięg cenowy i wyraźną prawidłowość jaka wystąpiła na rynku.

2014-08-13eurjpyh12

Pierwsze zagranie było bardzo agresywne i jak się okazuje było zawarte zbyt wcześnie. Rynek po kilku godzinach uderza w naszego stopa i dochodzi do ważnej strefy popytowej (zaznaczonej niebieskim prostokątem). Zwróćmy uwagę na Cluster cenowy wynikający z zagęszczenia dwóch współczynników Fibo 50,0% + 161,8% (dwie elipsy na powyższej grafice).

Czy znasz wszystkie 3 rodzajów Clustrów cenowych Fibonacciego?

2014-08-13eurjpyh11

Na początku sesji amerykańskiej postanawiamy otworzyć długą pozycję w jeszcze bardziej precyzyjnym miejscu. Pozycję postanawiamy przetrzymać na kolejną sesję. Target cenowy został wyznaczony sztywno i wynikał z pierwszego lokalnego oporu cenowego (dwie strzałki na wykresie). Ostatecznie rynek dociera do naszego TP, a na chwilę obecną znajdujemy się w wyraźnym impulsie wzrostowym

Dowiedz się więcej czym jest Trading Reakcji!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here