Naga Markets



pięści chiny usaPo niedawnej zapowiedzi Donalda Trumpa o planowanym nałożeniu kolejnych ceł na import z Chin o wartości 300 mld USD, wojna handlowa ponownie wróciła jako główny temat rozmów w świecie finansów. Zdaniem analityków Goldman Sachs porozumienie handlowe USA-Chiny nie dojdzie do skutku przed listopadowymi wyborami prezydenckimi w 2020 roku. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Trump straci poparcie wśród amerykanów przez wojnę handlową?

FED szacuje, że obowiązujące taryfy celne na towary z Chin będą kosztować przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe $1000 rocznie. W czerwcu 2019 amerykańskie firmy i konsumenci zapłacili cła w wysokości $6 mld, co oznacza wzrost o 74% r/r.

Lipcowy eksport Chin do Stanów Zjednoczonych spadł o 6,5% rok do roku, podczas gdy import z Ameryki spadł o 19,1%. Chiński eksport w lipcu wzrósł o 3,3% r/r, a import spadł o 5,6%. Chiny zwiększyły eksport do Europy, Korei Południowej, Tajwanu i, do Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Może to sugerować, że niektórzy eksporterzy próbują zdywersyfikować swoje regiony eksportowe, może to być również spowodowane relokacją producentów do ASEAN (z Chin) – powiedziała Betty Wang, starszy ekonomista Chin.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TV



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here