Naga MarketsPopularny analityk kryptowalutowy znany pod pseudonimem PlanB, popularyzator metody przyszłej wyceny bitcoina (BTC) w oparciu o model stock-to-flow (S2F) pozostaje niezrażony po środowej wyprzedaży na rynku kryptowalut. W dalszym ciągu uważa on, że cena bitcoina może wzrosnąć nawet do 100 tysięcy dolarów przed ponowną bessą.

To tylko korekta

Model S2F, tradycyjnie stosowany na rynkach towarowych takich jak metale szlachetne, porównuje cenę aktywów z ilością nowej podaży. PlanB zgromadził ogromną rzeszę zwolenników dzięki stworzeniu swojej wersji modelu dostosowanej do rynku cyfrowych aktywów, która bierze również pod uwagę wyniki złota i srebra, aby osiągnąć szacunkową przyszłą cenę dla bitcoina, do tej pory sprawdzając się z duża dokładnością.

Te artykuły również Cię zainteresują
W nowym tweecie PlanB powtarza swój pogląd dotyczący tego, gdzie jesteśmy w obecnym cyklu byka, zapewniając, że Bitcoin jest tylko kilka miesięcy w swojej hossie.

– Żeby było jasne: nie sądzę, że 60 tys. USD było szczytem, daleko mi do tego, ponieważ nie widzę tego rodzaju transakcji, które normalnie mają miejsce po osiągnięciu ATH (czerwone kropki). W rzeczywistości, myślę, że jesteśmy tylko kilka miesięcy poza rynkiem niedźwiedzia (niebieskie kropki). I tak, ten widok on-chain pasuje do S2F(X) – wskazał.

Analityk przypomina także, że traderzy i inwestorzy tracą z oczu długoterminową trajektorię cen BTC.

invest

– Widzę również, że wiele osób ignoruje czteroletni cykl halvingu i jest rozpraszanych przez energetyczny FUD (strach, niepewność i wątpliwości) lub ‘lepsze, szybsze, tańsze’ altcoiny – dodał.

Osoby zaniepokojone środowym spadkiem uspokaja on natomiast wskazując, że model S2F wskazuje, iż cena BTCm musi mieścić się w (co prawda szerokich) pasmach. Dopóki nie wybije ona poniżej ciemnoniebieskiego zakresu, nie ma powodów do obaw.

Ostatecznie, model S2F zakłada, że cena bitcoina wzrośnie w tej hossie do 100 tysięcy dolarów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin i inne kryptowaluty zaliczą najgorszy tydzień od początku pandemii?
Następny artykułRainbow Tours wycenione na 30,90 zł. Notowania w kanale wzrostowym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here