Naga Marketsapple-incSmutna wiadomość (szczególnie dla fanów Apple) gości dziś na pierwszych stronach internetowych dzienników – Apple boryka się z brakiem popytu na ich sztandarowy produkt, smartfon iPhone.


Analitycy już od kilku dni zwracali uwagę, że estymowana wielkość sprzedaży iPhonów może okazać się za wysoka. Pomimo tego, że do planowanej – również przez Apple – sprzedaży w wysokości 75 milionów sztuk smartfonów nieco brakło (konkretnie 250 000 urządzeń) to spółka zanotowała rekordowy zysk.

Handluj akcjami największych zagranicznych spółek giełdowych – sprawdź ofertę FxPro.

W opublikowanym przed kilkunastoma godzinami raporcie finansowym z pierwszego kwartału nowego 2016 roku fiskalnego (który de facto kończył się 26 grudnia ubiegłego roku) Apple przyznaje, że sprzedaż flagowca rozminęła się z wcześniejszymi założeniami. Spory spadek popytu na nowe iPhony w ujęciu rok do roku można było zauważyć od początku 2015.

źródło: www.businessinsider.com
źródło: www.businessinsider.com

Spadki w popycie odnotowano również na innych produktach Apple – sprzedaż komputerów Mac spadł o 2% podczas gdy chętnych na iPady ubyło aż o 25% w porównaniu z rokiem poprzednim. Jak na razie jednak inwestorzy spółki nie powinni się martwić – wyniki za pierwszy kwartał fiskalny 2016 roku mówią same za siebie: Apple zarobiło 18,4 mld USD netto zaś EPS wyniósł 3,28. Pomimo tego, od kilku miesięcy akcje giganta znajdują się w trendzie spadkowym i w tym momencie (na czas pisania artykułu) znajdują się w pobliżu psychologicznego poziomu 100 USD. chartConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here