Naga MarketsBitcoiin spadaCena BTC wzrosła od połowy marca 2020 r. o 38 150 dolarów, co stanowiło ponad 990 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że za jednego Bitcoina zapłacić trzeba było w pewnym momencie aż 42 000 dolarów. Na przestrzeni ostatnich dni pojawiła się jednak całkie silna reakcja podażowa, wskutek której cena BTC osunęła się o ponad 11 700 dolarów, co stanowiło niemal 28 proc. Czy to już kolejne pęknięcie bańki i początek dłuższej bessy? Czy może jedynie korekta przed dalszymi wzrostami?

  • Cena Bitcoina wzrosła do 42 tys. USD, po czym spadła do nieco ponad 30 tys. USD
  • W ciągu ostatnich godzin cena BTC wzrosła o 6 tys. dolarów

Cena Bitcoina wzrosła w ciagu kilku godzin o 6 tys. USD

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena BTC osunęła się z 42 000 dolarów do nieco ponad 30 000 dolarów. Mimo to, na przestrzeni ostatnich godzin wzrosła ona już o ponad 19 proc. zmniejszając w ten sposób zasięg wcześniejszej deprecjacji z niemal 28 proc. do zaledwie 14 proc.

Obecnie za jednego Bitcoina zapłacić trzeba nieco ponad 36 000 dolarów. Oznacza to, że w ciagu zaledwie kilkunastu godzin cena BTC wzrosła o około 6 000 dolarów.

Jim Cramer, gospodarz programu CNBC Mad Money, który sprzedał cześć swoich cyfrowych aktywów przez ostatnimi spadkami przyznał, iż wciąż wierzy, że mimo niedawnej deprecjacji cena BTC wzrośnie jeszcze wyżej. Pomimo to, nie zamierza on kupić więcej krytpowalut, chyba, że cena Bitcoina spadłaby poniżej 20 tys. dolarów.

– Moim celem było wypłacenie swojej gotówki, żebym nie musiał się nad tym zastanawiać – przyznał Cramer tłumacząc swoją decyzję o sprzedaży części BTC. Dodał on, że jeśli cena spadnie poniżej 20 000 dolarów, znów będzie kupował.

Warto w tym miejscu zaznaczyć jednak, że nie sprzedał on wszystkich posiadanych BTC, lecz jedynie tyle, ile potrzeba było, by pokryć jego wkład inwestycyjny. W połowie grudnia, gdy cena BTC oscylowała w okolicy 17 tys. dolarów, co nazwał “przyzwoitym poziomem” kupił on swoje pierwsze BTC. Obecnie może więc czuć się niezwykle komfortowo, gdyż nawet spadek ceny BTC do zera nie przełoży się na powstanie straty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) hamuje nad 4,5 zł. Wybicie poziomu oznacza interwencję NBP?
Następny artykułLPP wybrało generalnego wykonawcę centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here