Naga MarketsBitcoiin spadaCena Bitcoina wzrosła na początku stycznia br. do poziomu 42 tysięcy dolarów, co było absolutnym rekordem. Oznaczało to, że najstarsza z walut wirtualnych podrożała od marca ubiegłego roku aż o ponad 990 proc. Po tak znacznej aprecjacji, prędzej czy później musiała się jednak pojawić jakaś korekta. Ta nie była jednak najpłytsza gdyż jej zasięg przekroczył 31 proc. Oznacza to, że między 8 a 22 stycznia br. cena BTC osunęła się o 13 200 dolarów. Tak znaczna deprecjacja sprawiła, że w sieci znów głośno zrobiło się na temat ewentualnego, kolejnego pęknięcia bańki na BTC.

  • Kryptowaluty zostaną zgaszone jak kiep
  • Należy realizować zyski

Kryptowaluty zostaną zgaszone jak kiep

Znany, polski YouTuber ekonomiczny i doradca majątkowy Cezary Graf już kilka dni temu napisał na twitterze, że to właściwy czas na realizację zysków osiągniętych dzięki niedawnym wzrostom BTC. W jego ocenie bowiem, “kryptowaluty w pewnym momencie będą zgaszone jak kiep.”

Te artykuły również Cię zainteresują
W kolejnej serii tweetów przyznał on również m.in., że uważa, iż Stany Zjednoczone i Unia Europejska podejmą bezprecedensową walkę z Bitcoinem i Kryptowalutami. Ostrzegł przy tym również inwestorów, by nie wierzyli ślepo w projekcje różnej maści analityków.

– Trzeba też pamiętać, że ‘dane onchain’ i Willy Woo nie opłacą Ci rachunków – napisał na twitterze.

W minioną sobotę, 23 stycznia na swoim facebookowym profili zamieścił on post, w którym wskazał, że realizacja zysków nie jest niczym złym.

– Nie krzywdzisz BITCOINA realizując zyski – napisał dodając, że karmisz okrutnego demona chciwości nie realizując zysków.

Bitcoin wybija lokalny opór

Spoglądając na notowania BTC zauważamy, że ostatnie spadki zatrzymały się w okolicy horyzontalnego wsparcia w wysokości 30 500 USD. OD kilku dni cena najstarszej z walut wirtualnych poruszała się w konsolidacji miedzy tym poziomem a 33 750 USD. Wskutek dzisiejszych wzrostów opór stanowiący górne ograniczenie tego boku został jednak pokonany, co w naturalny sposób mogłoby otwierać drogę do dalszych wzrostów.

Cezary Graf wskazuje, że jeżeli BITCOIN przebije ~$43.500 to będzie kontynuacja HOSSY (…) Jeżeli nie przebije to jest początek BESSY. Nie było NIC ZŁEGO w zrzuceniu towaru po $38.000-$40.000.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy giełdowe | lotos akcję | gpw lotos | dax notowania weekendowe | cena akcji mercator medical |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWall Street jest oficjalnie w bańce giełdowej – uważa znany inwestor
Następny artykułWIG20 nie wykorzystał trendu i spadł o 1,5%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here