Naga MarketsMoneta Bitcoin w bańce mydlanejKurs Bitcoina (BTC) wzrósł w trakcie weekendu o blisko 16%, co z pewnością dało trochę wytchnienia właścicielom tej najstarszej kryptowaluty. Jednak warto mieć na uwadze, że była to jedynie próba odrobienia strat, które od poniedziałkowych maksimów do piątkowego dołka sięgnęły prawie 22%.

W niedzielę cena Bitcoina (BTC) zamknęła się na poziomie 3642,30 USD (według danych z giełdy Bitfinex). Dziś natomiast kurs porusza się w okolicach 3560, utrzymując się przy tym w zakresie weekendowego handlu.

Według danych z CoinMarketCap wartość rynkowa wszystkich kryptowalut waha się w okolicach 112 miliardów dolarów, trochę powyżej poziomu maksimów z ostatnich 15 miesięcy. Udział Bitcoina w całkowitej kapitalizacji wynosi 55,1% (dane z godz. 15:44 CET).

W przypadku kontynuacji spadków, najbliższe wsparcie po wybiciu ostatnich minimów może stanowić okrągły poziom 3 tysięcy dolarów. Jego pokonanie otworzy drogę do dołka z września 2017 roku na poziomie 2980 USD.

W niedzielę cena Bitcoina (BTC) zamknęła się na poziomie 3642,30 USD (według danych z giełdy Bitfinex)


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zdaniem analityka

Stephen Innes, szef handlu dla regionu Azji i Pacyfiku w Oanda, argumentuje, że do końca rynku niedźwiedzia na Bitcoinie jest jeszcze daleko. “Cena Bitcoina wzniosła się znacznie ponad granice absurdalności manii tulipanowej” – powiedział Innes.

Zobacz też: Cena Bitcoina (BTC) znowu w dół. Nie był tak tani od 15 miesięcy

“To był katastrofalny rok dla krypto i wszystko wskazuje na to, że obecny niedźwiedzi rynek może się jeszcze pogłębić. Nie ma bowiem fundamentalnych powodów, by kupować BTC, jeszcze bardziej gdy jedynym oferowanym wsparciem jest linia na wykresie analityka” – dodał Innes.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here