Naga MarketsniedźwiedzieWieloletni niedźwiedź z Wall Street i entuzjasta kryptowalut, który sam jest dymnym posiadaczem Bitcoina, David Tice przewiduje, że podczas zbliżającej się wielkimi krokami korekty, giełda spadnie o 30 proc. Tendencja ta nie będzie jednak chwilowa, lecz utrzyma się przez dwa lata.

Inwestorzy będą cierpieć 

Chociaż inwestor nie podaje konkretnej daty rozpoczęcia spadków, ostrzega, że kiedy bańka pęknie, “prawdopodobnie pęknie mocno i spowoduje, że inwestorzy będą cierpieć przez długi czas”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tice, który twierdzi, że jest “wyznawcą austriackiej szkoły ekonomii”, wskazuje na “nieprzyjazną dla biznesu politykę Waszyngtonu” jako jeden z kluczowych powodów jego pesymizmu. W szczególności, atakuje on niektóre z pierwszych decyzji administracji Bidena.

– Mamy teraz administrację Bidena, która ma Senat i Izbę. Prawdopodobnie wprowadzi ona w życie bardzo antykapitalistyczną politykę. Podnieśli już płacę minimalną. To zaszkodzi zyskom – wskazał.

Uważa on również, że “luźna polityka monetarna i fiskalna, która wspiera drukowanie pieniędzy, dotknie również Wall Street”. W jego ocenie “nie jest to dobre dla rynków finansowych”.

Z drugiej strony, Tice twierdzi, że spodziewa się, iż złoto będzie “głównym aktywem dla inwestorów”. Dodatkowo, ten doświadczony inwestor uważa, że osoby prywatne i zarządzający aktywami mają w swoich portfelach za mało kruszcu. W jego ocenie dobrym wskaźnikiem przyszłych wyników na notowaniach złota może być… Bitcoin.

Bitcoin nie może być ignorowany – powiedział Tice dodając, że wszyscy widzieliśmy, jak cena BTC wzrosła w ostatnim czasie z 10 000 USD do 40 000 USD, co jego zdaniem jest zapowiedzią tego, co może się wydarzyć na rynku złota.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena ropy brent | co to blik | cd projekt red akcje | kurs gbp online | kurs walut w czasie rzeczywistym |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAż 8 spółek odnotowało rekord notowań w środę. Akcje CD Projekt zyskały ponad 5%!
Następny artykułFOMC: stopy bez zmian, utrzymano skup 120 mld USD miesięcznie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here