Naga MarketsNie grałbym na wzrosty S&P 500 i Wall Street, tylko poczekał na korektę – twierdzi Kiepas
Marcin Kiepas, analityk Tickmll

Inwestorzy w obliczu planowanego na środę podpisania pierwszej fazy ugody handlowej pomiędzy USA oraz Chinami powinni po okresie kupna plotek rozpocząć okres sprzedaży faktów, twierdzi Marcin Kiepas, główny analityk Tickmill. Zdaniem rozmówcy Adama Raka na antenie Comparic24.tv obecny moment nie jest dobrym na granie pod wzrosty Wall Street i amerykańskich indeksów, w tym S&P 500, pomimo pozytywnych nastrojów. Zamiast tego rekomenduje cierpliwość w oczekiwaniu na korektę spadkową i dołączenie do ponownego ruchu na niższych poziomach.


S&P 500 i Wall Street z wyższym ryzykiem realizacji zysków

– Pomimo pozytywnych nastrojów wokół podpisania ugody handlowej pierwszej fazy pomiędzy USA oraz Chinami, jak i efektem stycznia napędzającym wyceny indeksów giełdowych, obecnie istnieje ryzyko realizacji zysków na amerykańskich indeksach, przede wszystkim indeksie S&P 500, w związku z czym warto zachować szczególną ostrożność – wyjaśnia Marcin Kiepas na antenie Comparic24.tv.

W trakcie wtorkowej sesji indeks S&P 500 testował nowe, historyczne maksima (kolejny dzień z rzędu), po czym jednak osuwał się delikatnie, zamykając dzień ze stratą 0,15%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTak drogo nie było od lat! Inflacja CPI najwyżej od września 2012 r.
Następny artykułKlabater nowym właścicielem gry i marki Heliborne. Akcje spółki powyżej 7 zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here