Naga Marketsbeer-clingNewsy ze świata to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


Połączenie Bud-Miller może nie dojść do skutku. Informacja ta na razie nie jest pewna, ale ponoć SABMiller Plc odrzucił ofertę przejęcia firmy przez Anheuser-Busch InBev NV za kwotę 100 mld USD, gdyż kwota ta jest za niska. InBev to największa firma browarnicza na świecie, SABMiller znajduje się na drugim miejscu.

inbev
Akcje właściciela Budweisera na przełomie ostatniego tygodnia

Niemieckie zamówienia w przemyśle zaliczyły nieoczekiwany spadek. Sierpniowy odczyt niemieckich zamówień w przemyśle wyniósł mniej o 1,8% niż w lipcu, mimo iż oczekiwania rynkowe mówiły o wzroście o 0,5%. Zrewidowano również lipcowy spadek, zwiększył się z 1,4% do 2,2% w ujęciu miesięcznym.

EURUSDM15
EURUSD – wykres M15. Euro delikatnie umocniło się pomimo słabych danych z Niemiec

Australijski bank centralny pozostawił stopy bez zmian. RBA utrzymało podstawową stopę procentową na poziomie 2,0% tak jak oczekiwano. Bank wspomniał o słabości Chin oraz innych gospodarek środkowo-wschodniej Azji. Na razie jednak dalsze luzowanie polityki monetarnej nie jest potrzebne.

AUDUSDH1
Dolar australijski umocnił się po konferencji RBA

Juan na czwartym miejscu najczęściej używanych do płatności walut świata. Chiński juan wyprzedził japońskiego jena i wskoczył na czwarte miejsce pod względem najczęściej używanych do płatności walut świata (przy płatnościach międzynarodowych). Wprawdzie oznacza to, że juanem płaci się za 2,8% międzynarodowych transakcji, ale jeszcze trzy lata temu chińska waluta znajdowała się znacznie niżej, na 12. miejscu.

USDCNHH1
USD/CNH – wykres H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here