Naga MarketsRosja ma zamiar oficjalnie zakazać płatności kryptowalutowych od 1 stycznia 2021 r. Powodem ma być to, że BTC szkodzi ponoć gospodarce. Cointelegraph zapytał o to ekspertów.

  • Czy Rosja faktycznie zbanuje płatności w BTC od 2021 r., bowiem te szkodzą rublowi?
  • Cointelegraph rozmawiał na ten temat z ekspertami.

Bitcoin niszczy Rosję?

Głównym przeciwnikiem kryptowalut jest Anatolij Aksakow, członek Dumy Państwowej i główny architekt rosyjskiego zakazu niezależnych cyfrowych walut. W połowie sierpnia argumentował, że legalizacja płatności w kryptowalutach w zasadzie „oznacza zniszczenie systemu finansowego”.

Gleb Kostarev, szef operacyjny Binance w Rosji, podkreślił, że płatności kryptowalutowej są już przyjęte w krajach takich jak Holandia i Wenezuela, a ludzie na całym świecie już płacą za towary i usługi w kryptowalutach.

– Te działające rozwiązania są wynikiem udanej integracji tradycyjnych usług finansowych i projektów kryptowalut. I tutaj należy zauważyć, że kryptowaluty z trudem mogą zniszczyć system finansowy, ale bez wątpienia mogą go uzupełnić – mówi.

Dyrektor generalny BitGo, Mike Belshe, zgadza się z tym stanowiskiem. Powiedział, że kryzys finansowy w Rosji w 2014 r. znacząco wpłynął na siłę rubla w ciągu ostatnich pięciu lat. Ten negatywny wpływ „nie miał nic wspólnego z kryptowalutami”.

Belshe zasugerował, że Rosja może podążać drogą Zimbabwe, Wenezueli i Argentyny, które to kraje postrzegają każdą alternatywną walutę jako zagrożenie dla swoich własnych słabych walut. Jego zdaniem to błąd.

– To nigdy nie działa, ponieważ rządy nie są w stanie ustabilizować własnych walut, a obywatele potrzebują stabilności, aby przetrwać – potencjalnie zmusza się ich do korzystania z alternatywnych walut lub czarnych rynków. Gdyby Rosja naprawdę troszczyła się o swoich ludzi, wolałaby kryptowaluty a nie ich zakaz – mówi.

Założyciel i dyrektor generalny Waves Alexander Ivanov jest przekonany, że kryptowaluty nie mają szans zaszkodzić żadnemu systemowi finansowemu. – Płatności kryptowalutowe nie są w stanie zniszczyć żadnej gospodarki, tak jak nie niszczą jej płatności kartami kredytowymi w walutach obcych – powiedział.

Kryptowaluty mogą pomóc Rosji, a nie jej zaszkodzić

George Payne jest współzałożycielem aplikacji do płatności GatePay. Jest również pewien, że kryptowaluty mogłyby zostać użyte do wzmocnienia wzrostu gospodarczego po tym, jak kraje ustanowią „przemyślaną politykę”.

Ogólnie rzecz biorąc, nie byłoby możliwe całkowite ‘zakazanie’ płatności kryptowalutowych ze względu na charakter tej technologii – wspomniane płatności mogą mieć miejsce przy minimalnym dostępie do Internetu i przyzwoitym poziomie anonimowości – dodał.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here