Naga Markets"Nie bądź zbyt optymistyczny" - mówi Jim Cramer o gospodarce USAOstatnie miesiące przynoszą gospodarce Stanów Zjednoczonych duże zawirowania. Ostatnie dane o bezrobociu, największy w historii spadek PKB i wciąż nieopanowana pandemia powodują, że perspektywy ożywienia w amerykańskiej gospodarce pozostają bardzo niepewnie.

  • Jim Cramer prognozuje brak szybkiej poprawy wyników amerykańskiej gospodarki.
  • Według eksperta, odbicie na giełdzie nie ma nic wspólnego z kondycją gospodarki USA.
  • Dziennikarz twierdzi, że amerykańscy decydenci muszą wprowadzić nowe programy pomocowe jak najszybciej.

Wzrost bezrobocia

Podczas czwartkowego programu “Squawk on the Street”, prowadzonego przez telewizję CNBC, dziennikarz Jim Cramer zwrócił uwagę na kolejne zagrożenia stojące przed amerykańską gospodarką, a także na nadmierny optymizm w stosunku do giełd.

Myślę sobie, poczekaj chwilę, nie bądź zbyt optymistyczny. Myślę, że to nasza natura być optymistą. Podoba nam się to, że rynek idzie wyżej, bo nasi widzowie mają akcje. Ale w tej chwili wydajemy się być wygazowani. – mówił Cramer.

Zobacz również: X-Trade Brokers miało 117,49 mln zł zysku netto w II kw. 2020 r.

Stany Zjednoczone nadal zmagają się z rosnącym bezrobociem, a liczba nowych wniosków o zasiłek wzrosła o 1,1 miliona. Po zeszłotygodniowym wyniku, mówiącym o 971 tysiącach wniosków, rynek liczył na drugi z rzędu tydzień z przyrostem liczby bezrobotnych poniżej miliona.

Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA, źródło: CNN

Szczepionka kluczowa dla ożywienia gospodarki

Czy te liczby są niepokojące? No tak, jeśli nie dostaniemy pakietu stymulacyjnego – i tak, jeśli nie dostaniemy szczepionki. Myślę, że trzeba być przygotowanym na więcej z tych liczb – komentuje dziennikarz.

Cramer uważa również, że władze nie zrobiły wystarczająco dużo, aby zastanowić się jak długo będziemy mieli do czynienia z koronawirusem. Jego zdaniem politycy powinni przyspieszyć prace nad nowym pakietem ratunkowym dla amerykańskiej gospodarki.

– Dlatego w kółko powtarzałem obu stronom: musicie to zrobić na czas nieokreślony. Musicie to zrobić, żebyśmy mieli coś, co pozwoli nam przetrwać do szczepionki. Nikt nie chce odnieść się bezpośrednio do tego, dlaczego mamy ten problem. To nie jest z powodu spowolnienia. To z powodu COVID-19. – podkreśla Jim Cramer.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here