Naga MarketsPodczas gdy administracja prezydenta Trumpa nadal zacieśnia swoją ekonomiczną kontrolę nad Wenezuelą, prezydent tego kraju Nicolas Maduro twierdzi, że wykorzysta bitcoina do obejścia ograniczeń finansowych ze strony USA.

Według doniesień w lokalnych mediach, wenezuelski prezydent Nicolas Maduro chce użyć bitcoina, by obejść sankcje ze strony USA. Ponoć w procesie ma pomóc aplikacja opracowana przez spółkę z Florydy.

Młot na sankcje

Aplikacja Jetman Pay ma pomagać w pobieraniu opłat na lotniskach w BTC i przesyłaniu potem kryptowalut z Wenezueli do innych krajów, takich jak Rosja, Chiny i Bułgaria. Oczywiście system ma działać też w drugą stronę.

Inicjatywa jest regulowana przez „National Superintendence of Cryptoactives” (SUNACRIP), agencję Maduro, która wprowadziła w życie idee kryptowaluty Petro. Petro nie stało się jednak w praktyce nową cyfrową walutą kraju. Wenezuelczycy nie chcieli z niej korzystać i nadal uciekali przed hiperinflacją w BTC.

Raport mediów dodał, że ta metoda pobierania opłat lotniskowych działa dziś tylko w Caracas, ale w planach jest rozszerzenie systemu na inne lotniska np. w La Guaira.

Aplikacja Jetman Pay została zaprojektowana do pobierania opłat turystycznych oraz lotniskowych od komercyjnych linii lotniczych, samolotów towarowych i prywatnych.

Nicolas Maduro walczy z sankcjami

Powyższe to kolejny desperacki krok Maduro w walce z sankcjami.

Administracja Trumpa nałożyła sankcje na państwową spółkę naftową PDVSA, co oznacza, że ​​konta firmy zostały zablokowane w celu zmniejszenia przepływu środków pieniężnych do Wenezueli. Wspomniane Petro zostało stworzone w celu obejścia tej blokady finansowej, ale wydaje się, że rząd opowiada się teraz za bitcoinem, a nie swoją cyfrową walutą.

Dla mieszkańców Wenezueli bitcoin jest kołem ratunkowym w kontekście galopującej w kraju hiperinflacji, która sparaliżowała kraj. Kryptowaluta jest tam świetną inwestycją i to nawet w czasie obecnej korekty.

Użytkownicy LocalBitcoins wygenerowali teraz już wolumeny na ponad 57 miliardów Bolivarów, co przyćmiło poprzedni rekordowy poziom 49 miliardów w poprzednim tygodniu. Obywatele uciekają w bitcoiny, ponieważ narastająca inflacja osiągnęła oszałamiające wartości ok. dziesięciu milionów procent.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here