Naga MarketsMoneta Bitcoin trzymana w dłoni przez mężczyznęPodczas izraelskiej konferencji na Uniwersytecie w Tel Awiwie dotyczącej Bitcoina Nick Szabo powiedział, że użycie kryptowalut wzrośnie w krajach dotkniętych przez sankcje gospodarcze oraz cierpiących z powodu źle działającego systemu monetarnego.


Szabo argumentował również, że banki centralne mogą w przyszłości skorzystać z rezerw kryptowalutowych w celu uzupełnienia swoich krajowych rezerw złota.

Nick Szabo to postać znana zwolennikom kryptowalut oraz ogólnie cyfrowych środków płatniczych. Pod koniec lat 90. stworzył prabitcoina – e-monetę “bitgold”. Dziś wierzy, że kraje i gospodarki spustoszone sankcjami będą szukać schronienia w kryptowalutach.

Czy można mu wierzyć? Jeszcze w latach 90. przewidywał, że w przyszłości wzrośnie wykorzystanie inteligentnych umów, co – jak dziś wiemy – sprawdziło się.

Na hiperinflację – kryptowaluty

8 stycznia przemawiając na Israel Bitcoin Summit wyjaśnił uczestnikom wydarzenia, że kraje, które są dziś na czarnej liście m.in. USA i są nękane hiperinflacją, przejdą wkrótce na zasoby cyfrowe. Dowód? W ciągu ostatnich dwóch lat kryptowaluty takie jak BTC i BCH zyskały popularność w takich państwach jak Wenezuela, Zimbabwe i Iran.

Z perspektywy bit-fanów czarnym charakterem konferencji był Avi Simhon, starszy doradca ds. polityki gospodarczej i szef Krajowej Rady Gospodarczej Izraela. On z kolei zauważył, że Bitcoin jest “wewnętrznie nieefektywny” i “zniknie”.

Szabo uważa jednak inaczej. Wskazuje na to, że działanie banków centralnych jest oparte zawsze na ograniczonym zaufaniu, “więc bardziej zaufanym rozwiązaniem jest kryptowaluta”.

W walce z nazistami

Szabo wskazuje też na tło historyczne:

“Innym problemem związanym z rezerwami złota jest to, że są fizycznie podatne na ataki. Kiedy naziści podbili kraje w Europie, pierwsze miejsce, do którego trafili, to rezerwy złota banku centralnego.”

Z tym należy się zgodzić i przypomnieć sobie np. tragiczne losy polskich rezerw złota w czasie II wojny światowej, które odbyły własną odyseję niemal przez pół świata, by nie wpaść w ręce hitlerowców.

Podczas swojego przemówienia w Tel Awiwie Szabo wydawał się bardzo pewny co do przyszłości zasobów cyfrowych i ich przewag nad metalami szlachetnymi. Jeden uczestnik szczytu zacytował jego puentę:

“Bitcoin może przetrwać wojnę nuklearną”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here