Naga MarketsNicehash, firma oferująca usługę kopania kryptowalut w chmurze, która została zhakowana w grudniu, zwróciła już 60 procent skradzionych bitcoinów. Firma obiecała też, że ​​w pełni odda swoim klientom ich monety. Dochodzenie policyjne w sprawie jednak nadal trwa. 


Nicehash udało się zwrócić 60% z około 4700 bitcoinów (BTC) skradzionych podczas ataku hakerskiego w zeszłym roku. W grudniu 2017 r., kiedy cena BTC była zbliżona do najwyższego poziomu w historii, skradzione  cyfrowe coiny zostały wycenione na około 56 milionów EUR (~ 65 milionów USD). Od tego czasu cena bitcoina (BTC) spadła z prawie 20 000 USD za monetę do ok. 6 700 USD. Daje to spadek o prawie 70 procent.

Historia pewnej kradzieży

Nicehash został zhakowany 6 grudnia, kiedy jego strona internetowa została ściągnięta z sieci i musiała przerwać wszystkie operacje. “Nasz system płatności został naruszony, a zawartość portfela Bitcoin Nicehash została skradziona” – ogłosiła firma w poście na Reddit.

Platforma wróciła do sieci zaledwie dwa tygodnie po naruszeniu bezpieczeństwa. Jej zespół zobowiązał się do pełnego zwrotu skradzionych środków. Do tej pory zwroty dokonywane były co miesiąc.

Śledztwo w toku

Nicehash zwraca monety, zaś śledztwo w sprawie ataku hakerskiego nadal trwa. Media powtarzają za policją:

“Gromadzenie informacji i inne działania są nadal w toku i prowadzone z pomocą międzynarodowego wsparcia prawnego”.

Policjanci podkreślają, że takie śledztwa należą do najbardziej wymagających i długich. Hakerzy zwykle pochodzą bowiem z innych państw i działają z różnych części świata, stosując różne techniki ukrywania swojej tożsamości i lokalizacji.

Nicehash twierdzi, że jest “największym rynkiem krypto-górniczym”. Firma została założona przez Marko Kobala i Matjaža Škorjanta w 2014 roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here