Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, rynek spot złota oraz amerykański indeks S&P 500. Szczególną uwagę przywiązuje tu do tematu najważniejszego w tym roku wydarzenia na rynku finansowym, a mianowicie referendum ws. Brexitu.


EURUSD i GBPUSD

Pary walutowe, szczególnie EURUSD oraz GBPUSD stoją w tym tygodniu przed obliczem brytyjskiego referendum. Oto jak będzie wyglądał plan wydarzeń z tym związany:

Głosowanie odbędzie się 23-go czerwca, natomiast liczenie głosów rozpocznie się o godzinie 22, kiedy to zamknięte zostaną lokale wyborcze. Wynik końcowy zostanie ogłoszony w porze śniadaniowej następnego dnia, a mianowicie w piątek 24-go czerwca. Cząstkowe wyniki przedstawiane będą na stronie komisji wyborczej. Kluczowym w tym tygodniu jest, by mieć na uwadze prawdopodobne zwiększenie zmienności, szczególnie pod koniec tygodnia, a także należy pamiętać o tym, że większość brokerów zwiększa swoje wymagania odnośnie marginesu, tak by być przygotowanym na zmienność cen i potencjalne luki w kwotowaniach.

Oficjalnie nie mamy poglądu i pewności co do wyniku głosowania. Zarówno wykresy jak i kluczowe poziomy stają się w tym tygodniu mniej istotne ze względu na oczekiwaną zmienność i niepewność towarzyszącą głosowaniu. Zdecydowanie jednak sugerujemy, by nie starać się być “bohaterem” poprzez obstawianie wyniku brytyjskiego referendum.

Jeśli Brytyjczycy zagłosują za “opuszczeniem” UE, oczekuje się niemal natychmiastowego spadku na GBPUSD w przedziale 10 – 15%. Być może osunięcie będzie nawet głębsze, ale ta sprzedaż sama się nie utrzyma, dlatego oczekujemy ruchu zwyżkowego jeśli spadek będzie zbyt szybki.

Jeśli jednak wynikiem głosowania będzie pozostanie w UE, rynek z dużym prawdopodobieństwem wzniesie się natychmiast o przynajmniej 5% i może być podjęta zostanie próba handlu w połowie obszaru 1.50 sprzed ogłoszenia informacji o referendum. Traderzy będą wtedy obserwować krótkoterminowe, kluczowe poziomy wsparcia i oporu, gdyż tam mogą pojawić się okazje do zawarcia transakcji.

Na GBPUSD kluczowe poziomy obecnie to 1.4720 i 1.4050, natomiast na EURUSD 1.1415 i 1.1100. Należy jednak pamiętać, że po ogłoszeniu wyniku referendum, kluczowe poziomy staną się niemal nieistotne w obliczu zwiększonej zmienności.

Poniżej znajdują się wykresy GBPUSD oraz EURUSD

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Strategię Niala Fullera  można wypróbować na rachunku w FxPro[/pullquote]


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

gbpusd-4 eurusd-1

Złoto

Nasze nastawienie na złocie pozostaje pro-wzrostowe dopóki cena znajduje się powyżej głównego wsparcia przy 1190 – 1200. Rynek wręcz eksplodował w górę po przetestowaniu tego poziomu kilka tygodni temu, a teraz odzyskał krótkoterminowe wsparcie w pobliżu 1235 – 1244. Jakakolwiek rotacja w dół będzie potencjalną okazją zakupową. Dlatego też obserwujemy krótkoterminowe wsparcie między 1242 – 1256 i czekamy na potwierdzający sygnał zakupowy z price action przed wejściem w pozycję długą. Warto także zauważyć, że brytyjskie referendum może mieć poważny wpływ również na złoto, jeśli zwyciężą opowiadający się za “opuszczeniem” Unii Europejskiej, dlatego też traderzy powinni mieć to na uwadze.

gold-2

AUDUSD

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu tak i w tym, kluczowym oporem jest poziom 0.7500, który powinien być obserwowany jeśli cena się do niego zbliży. Z kolei wsparcie krótkoterminowe przy 0.7285 jest dla byków linią na piasku. Krótkoterminowi traderzy mogą w tym tygodniu spekulować po obu stronach rynku, na wzrost i powrót do oporu oraz potencjalne odwrócenie do tego poziomu, zależnie od zmienności. Zmienność w drugiej części tygodnia może się oczywiście podnieść jeśli w referendum przeważą głosy za wyjściem z UE, dlatego też traderzy powinni brać pod uwagę tę ewentualność.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

audusd-3

S&P 500

Jeśli chodzi o indeks S&P 500 wszystko w tym tygodniu zależy od oporu przy 2075-2080 oraz wsparcia w pobliżu 2022-2030. Traderzy krótkoterminowi mogą grać po obu stronach rynku, pierwszy ruch w takim układzie może być spadkiem od oporu w kierunku wsparcia. Podobnie jak w przypadku pozostałych instrumentów tak i tu pod uwagę trzeba brać zamieszanie związane z wynikiem referendum w Wielkiej Brytanii.

sp500-2

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fulleratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here