Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, NZDUSD, rynek spot złota oraz amerykański indeks S&P500.


EURUSD

EURUSD wciąż pozostaje w ogólnym trendzie spadkowym, jednak w ubiegłym tygodniu widzieliśmy cofnięcie wzrostowe, a obecnie cena znajduje się w strefie oporu między 1.0530 – 1.0670. Zwróć uwagę na to, że cena nadal jest poniżej szczytu pin bara, który uformował się 30-go grudnia 2016, ale także pod oporem przy 1.0670. Dopóki cena znajduje się pod tym poziomem nasze nastawienie pozostaje niedźwiedzie i w tym tygodniu szukać będziemy sygnałów sprzedażowych. Czekamy na to jak rozwinie się akcja cenowa i przed ewentualną sprzedażą chcielibyśmy zobaczyć oczywisty sygnał z wykresu H1, H4 lub dziennego.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
eurusd-1

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD była uwięziona blisko 1.2335; poziomu, który obserwowaliśmy i omawialiśmy w niedawnych komentarzach. Po ruchu spadkowym pod ten poziom sprzed dwóch tygodni, cena w ubiegłym tygodniu cofnęła się, by go przetestować. Jak jednak widać przy fałszywym wybiciu, niedźwiedzie bronią tego poziomu dość agresywnie. Pozostajemy przy niedźwiedzim nastawieniu i rozważamy wejście w pozycje krótką po solidnym sygnale sprzedażowym z wykresu 1-, 4-godzinnego lub dziennego jeśli taki uformuje się w tym tygodniu blisko obecnych poziomów.

gbpusd-1

NZDUSD

Na parze walutowej NZDUSD doszło w piątek do odwrócenia, a tym samym wszystkie zyski wypracowane w czwartek zostały utracone, co doprowadziło do powstania fałszywego wybicia oporu blisko 0.6980. Trend wciąż jest spadkowy, a te piątkowe odwrócenie postrzegamy jako potencjalną okazję sprzedażową. Traderzy mogą rozglądać się za umocnieniami na początku tego tygodnia, by potencjalnie zajmować pozycje krótką, zgodnie z trendem spadkowym, gdzie istnieje spora przestrzeń do spadków cen.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

nzdusd


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Przez ostatnie dwa tygodnie na złocie widoczne jest odbicie od kluczowego wsparcia długoterminowego blisko 1130.00, a więc poziomu, który w ostatnich analizach omawialiśmy jako potencjalny punkt zakupowy. W krótkim terminie i dopóki cena utrzymuje się powyżej 1130.00 nasze nastawienie pozostaje bycze i kontynuujemy rozglądanie się za korektami, by dokonywać zakupów, najlepiej po sygnale price action. Widzimy potencjał do wzrostów w okolice obszaru przy 1240.00.

gold-2

S&P500

Na S&P500 kontynuowany jest trend wzrostowy w związku czym nasz pogląd, by dokonywać zakupów po osłabieniach wciąż pozostaje aktualny. Cały czas szukamy okazji zakupowych po cofnięciach, a najbliższa kluczowa strefa wsparcia z wykresu dziennego znajduje się między 2212.00 – 2179.00. Zwróć również uwagę na formację inside pin bar, która utworzyła się w miniony czwartek. Wybicie z jej zakresu miało miejsce górą i było zgodne z naszymi oczekiwaniami. Widzimy potencjał do kontynuacji trendu wzrostowego i traderzy, którzy nie mają jeszcze pozycji długich mogą poszukiwać sygnałów zakupowych po cofnięciach na wykresie 1-, 4-godzinnym lub dziennym, najlepiej w okolicach 21-dniowej EMA lub na wspomnianych wcześniej poziomach wsparcia.

sp500-2

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here