Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, USDJPY, rynek ropy złota, ropy naftowej oraz indeks China 50.


EURUSD

Po imponującym ruchu wzrostowym w ostatnich tygodnia, EURUSD spędził znaczną część czasu w ubiegłym tygodniu na konsolidacji przed kolejnym ruchem. Biorąc pod uwagę silne momentum zwyżkowe, rozglądamy się za dołączeniem do tego rynku po stronie kupna. W tym tygodniu można obserwować cofnięcia spadkowe (osłabienia), by stać się kupującym po sygnale price action, najlepiej w pobliżu wsparcia na 1.1950. Byczo nastawieni na tym rynku pozostajemy, podczas gdy notowania znajdują się ponad wsparciem na 1.1860, gdzie tak naprawdę rynek wystrzelił po sygnale pin bar powstałym kilka tygodni temu. Kolejną ciekawostką jest fakt, że na wykresie miesięcznym utworzył się duży byczy pin bar, co wskazuje na kolejne wzrosty w styczniu i dobrze pasuje do naszej powyższej analizy mówiącej o tym, by kupować na cofnięciach.

GBPUSD

Zgodnie z naszymi ostatnimi komentarzami dotyczącymi GBPUSD, rynek ten wykazuje tendencję wzrostową i ostatnio odbił w górę po przetestowaniu wsparcia na 1.3300. Trend wzrostowy wygląda bardzo zdrowo i ma mnóstwo miejsca na zwyżkę, a zatem w tym tygodniu możemy rozglądać się za zakupami. Możemy wypatrywać cofnięć lub osłabień, by zajmować pozycje długie po sygnale zakupowym na wykresie H1, H4 lub dziennego blisko lub ponad kluczowym wsparciem przy 1.3300. Zwróć uwagę na to, że kluczowe wsparcie to także obszar zdarzeń z uwagi na to, że pod koniec listopada utworzył się tam duży sygnał pin bar, co dodaję wagi / konfluencji do tego poziomu. Możemy również zaobserwować formację inside bar, która utworzyła się wraz z zamknięciem minionego tygodnia. Może to doprowadzić do wybicia na początku obecnego tygodnia, a także kontynuacji trendu wzrostowego.

USDJPY

Para USDJPY ponownie odbiła od kluczowego wsparcia na 112.00. Wzrost po odbiciu był ograniczony, a zatem nie jesteśmy już nadmiernie byczo nastawieni na tej parze. Nastawienie skierowało się bardziej na pogląd odnośnie ruchu bocznego, jednakże postaniemy szczęśliwi będąc kupującymi na 112.00, dopóki poziom ten nie zawiedzie. Traderzy mogą nadal wypatrywać sygnałów zakupowych blisko lub na 112.00, by wchodzić w pozycje długie do czasu aż cena zamknie się pod tym poziomem na wykresie dziennym.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Złoto

Na miesięcznym wykresie złota utworzyła się w grudniu bycza formacja odwrócenia w postaci pin bara, a na wykresie dziennym widać silny kierunek wzrostowym. Cena ponownie powróciła ponad wszystkie ostatnie kluczowe oporu, a to bardzo byczy znak. Możliwe, że w średnim terminie będziemy świadkami wzrostu cen do 1360.00 lub wyżej. Pozostajemy na tym rynku nastawieni byczo i rozglądamy się za zakupami zważywszy na to, że cena odbiła na 1305.00 w miniony czwartek wskazując, że wszelkie cofnięcia są teraz potencjalnymi okazjami zakupowymi. W obecnym tygodniu wypatrujemy dalszych osłabień, by wejść w longa z wykresu H1, H4 lub dziennego, najlepiej w pobliżu strefy między 1305.00 – 1290.00.

Ropa

Na ropie pozostajemy nastawieni byczo i chcemy kupować, ponieważ widzimy, że trend wzrostowy jest nadal bardzo silny. Od miesięcy szukaliśmy możliwości kupna, a traderzy którzy pozostawali po długiej stronie rynku spisali się bardzo dobrze. Obserwujemy 58.50 – 55.90 kluczowy obszar wsparcia krótkoterminowego, na którym chcemy kupować po osłabieniach w tym tygodniu.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

China50

Chiński indeks niedawno wybił górą z konsolidacji w kontekście długoterminowego trendu wzrostowego jak widzimy na wykresie poniżej. Jesteśmy byczo nastawieni na tym rynku i szukamy w tym tygodniu okazji do kupna po cofnięciu. Traderzy mogą obserwować korektę do strefy 13340 – 1340 i wypatrywać sygnałów price action na potwierdzeni lub rozważyć wejście na ślepo w pozycje długą, zgodnie z panującym trendem.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fullera


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here