Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, USDJPY oraz rynek spot złota.


EURUSD

Akcja cenowa na EURUSD w ostatnim czasie była nierówna i wzburzona w związku z czym trudno jest określić krótkoterminowe podejście na tej parze. Zauważ, że cena odrzuciła opór niedaleko 1.1185 co miało miejsce za sprawą fałszywego wybicia tego poziomu. Będziemy w tym tygodniu czekać na sygnał price action i w krótkim terminie możemy mieć oczy zwrócone na kluczowy obszar między 1.1160 – 1.1185.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie bez depozytu otrzymasz na start 50 euro.

eurusd-1

GBPUSD

GBPUSD spadł na niższe poziomy po tym jak zbliżył się do kluczowego obszaru oporu niedaleko 1.3520 – 1.3400, który omawialiśmy w naszych niedawnych komentarzach. Kontynuujemy poszukiwanie okazji sprzedażowych po umocnieniach dopóki cena zawiera się pod oporem przy 1.3520. Strefa oporu widziana jest między 1.3375 – 1.3520 i to z tego miejsca lub z jego okolic chcemy sprzedawać, najlepiej po sygnale price action z wykresu H1, H4 lub dziennego.

gbpusd-1

AUDUSD

AUDUSD wciąż porusza się w konsolidacji i w piątek uderzył w kluczowy opór niedaleko 0.7670, natomiast na zamknięciu dnia nastąpiło cofnięcie. W tym tygodniu obserwujemy 0.7669 – 0.7700 jako potencjalny obszar dla okazji sprzedażowych, gdyż poprzednio strefa ta dobrze utrzymywała cenę. Przed wejściem wolimy jednak zaczekać na jasny sygnał price action. Prawdopodobnie będziemy mogli zobaczyć ponowne zejście ceny do kluczowego wsparcia przy 0.7420 o ile cena utrzyma się pod kluczową strefą oporu.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

audusd-1


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

USDJPY

Trend spadkowy na USDJPY nadal jest kontynuowany i szukamy okazji sprzedażowych po jakichkolwiek rajdach, gdyż jak widzieliśmy w ostatnim czasie, owe rajdy spotykały się z silną presją sprzedaży. Jeśli cena wzrośnie w okolice oporu przy 103.60 – 103.90 będziemy obserwować czy właśnie tam pojawi się sygnał price action, który pozwoli na dołączenie do trendu spadkowego z obszaru wartości.

usdjpy-1

Złoto

Na złocie nadal jesteśmy byczo nastawieni i to już od kilku miesięcy. Jeśli cena na początku obecnego tygodnia zejdzie w okolice krótkoterminowego wsparcia przy 1320.00 – 1310.00 będziemy poszukiwać wejścia zarówno na ślepo jak i po sygnale price action z interwału 1-, 4-godzinnego lub dziennego.

gold-1

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here