Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, AUDUSD, rynek ropy naftowej, australijski indeks SPI 200 oraz amerykański S&P500.


EUR/USD – Byki kontrolują trend wzrosty

W zeszłym tygodniu Eurodolar ponownie oferował okazje zakupowe. Co prawda w piątek cena notowała wyraźniejsze osunięcie, dla strony popytowej powinna to być jednak przede wszystkim okazja do otwarcia kolejnych długich pozycji.

EUR/USD D1

Kluczowy opór znajduje się na wysokości 1.2045, cena ma więc sporo miejsca, aby przesuwać się na północ. Inwestorzy mogą czekać albo na re-test 21-dniowej EMA (niebieska linia) albo horyzontalnej strefy pomiędzy 1.1480-1.1300.

Te artykuły również Cię zainteresują
AUD/USD – okazja zakupowa po korekcie spadkowej

Popularny Aussie wybił ostatnio istotny zakres tradingowy, w którym poruszał się od roku, więc Nial Fuller w kolejnych tygodniach spodziewa się kontynuacji wzrostów. W najbliższych dniach strefa 0.7830-0.7770 oraz 21-dniowa EMA pełnią rolę krótkoterminowych wsparć, gdzie szukać będziemy okazji zakupowych.

Kolejne istotne opory znajdują się na 0.8162, będąc jednocześnie pierwszym z poziomów docelowych.

AUD/USD W1

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Ropa WTI – kontynuacja byczego rajdu

Podobnie jak na poprzednich dwóch walorach, Fuller w przypadku ropy WTI liczy na korektę spadkową i możliwość dokupienia na korzystniejszych poziomach (w tym przypadku w strefie wsparcia 47.20-46.20). Miałoby to pozwolić na odbicie w kierunku 52.00 gdzie przebiega kluczowy opór.

Ropa WTI D1

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

SPI200 – Australijska giełda pod kluczowym oporem

Jak już kilkukrotnie zwracał uwagę popularny australijski trader, lokalny indeks giełdowy SPI200 pod poziomem 5800.00 spotykał się z wyraźną presją ze strony podażowej. Sam poszukuje okazji do wejścia w krótkie pozycje i zmieni scenariusz dopiero kiedy notowania powrócą nad wspomniany opór.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

W tym momencie rozważany jest scenariusz re-testu 5750.00, a następnie spadkowo odbicia w kierunku czerwcowo-lipcowych minimów na 5600.00

SPI200 D1

S&P500 – konsolidacja na rekordowych szczytach

Notowania S&P500 w zeszłym tygodniu nadal konsolidowały nad 21-dniową EMA, trend wzrostowy nadal pozostaje jednak w grze. Jakakolwiek rotacja spadkowa w trakcie kolejnych sesji – na przykład do strefy 2436.00 powinna być wykorzystana jako potencjalny sygnał zakupowy.

Scenariusz popytowy zaburzy dopiero powrót pod wsparcie 2400.00 testowane na początku lipca.

S&P500 D1

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here