Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, USDJPY, AUDUSD, rynek ropy naftowej i złota. Oryginalny tekst znajduje się pod linkiem.


EURUSD

Jak omawialiśmy już w ostatnich analizach, EURUSD od kilku miesięcy znajdował się w zakresie, oscylując pomiędzy poziomami wsparcia i oporu. Jednakże w zeszłym tygodniu cena kontynuowała spadek po przełamaniu kluczowego wsparcia zakresu blisko 1.2150, a sprzedający utrzymali przewagę.

Kontynuacja spadków z minionego tygodnia była zgodna z tym, co mówiliśmy w naszym ostatnim komentarzu, gdzie mowa była o poszukiwaniu okazji do sprzedaży. Jednak w ubiegłym tygodniu nie było wyraźnego sygnału sprzedażowego, a zatem mogło być trudno zajmować pozycje krótkie.

Cena dotarła teraz do wsparcia blisko 1.1915, poziomu docelowego, który omawialiśmy w zeszłym tygodniu dla pozycji krótkich i obecnie uformowała byczą, kontr-trendową formację Fakey. Formacja ta może doprowadzić do wybicia w górę i cofnięcia z powrotem do oporu (bardziej agresywna gra), gdzie chcielibyśmy sprzedawać, zgodnie z panującym trendem. W tym tygodniu możemy zatem poszukiwać sygnałów sprzedażowych w strefie między 1.2140 – 1.2250.

USDJPY

USDJPY znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym od momentu wybicia strefy oporu na 107.35 – 108.15, która następnie zmieniła się w kluczową strefę wsparcia. Teraz obserwujemy ten rynek, by kontynuował spadkową korektę, która zaczęła się pod koniec zeszłego tygodnia, a więc możemy wypatrywać sygnałów kupna w obrębie 108.15 – 107.35, by wchodzić w pozycje długie, zgodne z krótkoterminowym trendem wzrostowym. Bycze nastawienie utrzymujemy dopóki handel odbywać się ponad 107.35.

AUDUSD

W zeszłym tygodniu kontynuowany był trend spadkowy na parze AUDUSD, jednakże spadki zwolniły nieco, gdy cena osiągnęła kluczowy obszar wsparcia przy 0.7500 i do zamknięcia tygodnia i poruszała się bokiem.

Trend nadal pozostaje nienaruszony, a linia najmniejszego oporu wciąż prowadzi w dół. Będziemy w tym tygodniu wypatrywać umocnień / rajdów wzrostowych, by sprzedawać po sygnale price action w pobliżu oporu między 0.7650 do 0.7800.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Zobacz też:
Artykuły Niala o price action

Ropa

Ropa naftowa w ubiegłym tygodniu umocniła się tworząc nowy szczyt, zgodnie z ogólnym trendem wzrostowym, o którym dyskutowaliśmy w ostatnich miesiącach. Podobnie jak w ostatnich analizach, będziemy w tym tygodniu wypatrywać cofnięć do wsparcia, by dołączyć do kupujących.

Traderzy mogą obserwować korekty z powrotem do krótkoterminowej strefy wsparcia przy 66.75 – 65.50 i tam szukać sygnałów kupna. Pozostajemy byczo nastawieni na tym rynku i uważnie rozglądamy się za sygnałami kupna z wykresu 4-godzinnego lub dziennego.

Złoto

Złoto pozostaje uwięzione w szerokim zakresie między oporem na 1360 a wsparciem blisko 1300. W tym tygodniu nadal zamierzamy kupować w pobliżu wsparcia zakresu, ponieważ poprzedzający trend był wzrostowy.

Cena cofnęła się w zeszłym tygodniu do wsparcia zakresu i od tego czasu konsoliduje w okolicach 1307. Będziemy nadal wypatrywać sygnału zakupowych w pobliżu obecnych poziomów aż do 1295, by wchodzić w pozycje długie.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here