Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, USDJPY, rynek spot złota oraz amerykański indeks S&P500.


EURUSD

Na EURUSD pojawił się rajd wzrostowy po tym jak już drugi raz w ciągu dwóch ostatnich tygodni wytrzymało kluczowe wsparcie na poziomie 1.0500. Wygląda na to, że w krótkim terminie poziom ten będzie wspierał rynek, dlatego też dopóki znajdujemy się ponad nim oczekiwać można łagodnych wzrostów. Na obecny tydzień nie mamy nastawienia co do kierunku i będziemy obserwować trzy kluczowe poziomy; 1.0500 gdzie znajduje się wsparcie oraz opory na poziomach 1.0677 i 1.0830.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

USDJPY

USDJPY pozostaje byczy po fałszywym wybiciu dolnego ograniczenia zakresu blisko 112.50, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Zwróć uwagę na setup fakey i pin bara, który wypchnął cenę w górę od poziomu 112.50 w środku ubiegłego tygodnia. Dopóki kurs znajduje się powyżej niedawnych minimów przy 111.60, rynek wygląda delikatnie byczo. W tym tygodniu będziemy przychylać się w stronę kupna powyżej 111.60 – 112.50; jeśli nadarzy się okazja można kupować po osłabieniach lub późniejszym sygnale price action, który ponownie potwierdzi bycze nastawienie. Cel znajduje się na górnym ograniczeniu zakresu w obszarze przy 115.00

GBPUSD

GBPUSD przebił się poniżej wsparcia przy 1.2400 i przed odbiciem na piątkowym zamknięciu kierował się do kluczowego obszaru wsparcia długoterminowego blisko poziomu 1.2200. Wykres dzienny ukazuje niewielką świecę z byczym cieniem jaka formowała się w piątek, co sugeruje, że cena może w krótkiem terminie poruszać się w górę prawdopodobnie wracając do oporu na 1.2400. W tym tygodniu rozgrywać można longi od połowy zakresu przy 1.2200 do 1.2400 lub sprzedawać krótko w pobliżu 1.2400, jednak należy poczekać na sygnał price action z wykresu H4 lub dziennego przed rozważeniem wejścia w którymkolwiek z kierunków.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Na złocie w ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy cofnięcie w obrębie ogólnego trendu wzrostowego. Zauważ, że w piątek uformował się niewielki byczy pin bar pokazujący odrzucenie obszaru wsparcia przy 1220.00, który omawialiśmy ostatnio jako potencjalną strefę zakupową. Jeśli na początku obecnego tygodnia cena utrzyma się ponad 1220.00 prawdopodobnie zobaczymy powrót do trendu wzrostowego po tym pin barze. Jednakże jeśli poziom 1220.00 zawiedzie, możliwe jest ponowne zejście i test 1180.00. Wykres sugeruje, że obszar między 1180-1200.00 jest z technicznego punktu widzenia “linią na piasku” dla obecnego krótkoterminowego trendu wzrostowego, dlatego kupowanie cofnięć podczas gdy znajdujemy się powyżej tego kluczowego wsparcia jest naszym planem działania na ten tydzień.

S&P500

Na S&P500 cena w ubiegłym tygodniu znowu została wypchnięta w górę zgodnie z ogólnym trendem wzrostowym o jakim mówiliśmy tu w ciągu ostatnich miesięcy. Brak jest oznak końca tego trendu w związku z czym traderzy mogą rozglądać się za okazjami zakupowymi po cofnięciach dopóki ceny utrzymują się powyżej kluczowego wsparcia krótkoterminowego blisko 2336 i 2300.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here