Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, USDJPY, AUDUSD, rynek spot złota oraz indeksy: S&P500 i SPI200.


EURUSD

W następstwie silnego ruchu wzrostowego jaki miał miejsce w ostatnich tygodniach, obecnie na parze walutowej widoczne jest niezdecydowanie w obszarze oporu blisko 1.0770 – 1.0875. Byki i niedźwiedzie wyraźnie ze sobą walczą, a my czekamy na to jak rozwinie się akcja cenowa, by zobaczyć kto wygra. Pierwszeństwo ma dla nas ogólny trend spadkowy i pozostajemy nieznacznie niedźwiedzio nastawienie dopóki cena znajduje się pod 1.0875, ale czekamy aż rozwinie się wyraźny sygnał zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek nową pozycję w tym tygodniu.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPUSD

GBPUSD utrzymał się w ubiegłym tygodniu powyżej wsparcia blisko 1.2400 – 1.2435. Zwróć również uwagę na wcześniejsze wybicie z formacji inside bar niedaleko poziomu 1.2400; ten obszar zdarzeń jest teraz linią na piasku dla kupujących. Jeśli uda się go utrzymać, oczekujemy wzrostu cen ponownie do 1.2700 lub dalej, ale także kontynuacji zmienności jakiej doświadczaliśmy w ostatnim czasie. W tym tygodniu opowiadamy się zatem za wzrostami chyba, że te się nie sprawdzą i dojdzie do przekonującego zamknięcia poniżej 1.2400.

USDJPY

Ostatni trend spadkowy jaki obserwowaliśmy na USDJPY pozostaje nienaruszony. Jako krótkoterminowy opór widzimy tu poziom 113.80 i dopóki cena znajduje się pod nim możemy szukać okazji sprzedażowych. Rynek obecnie sytuuje się trochę poniżej głównego wsparcia przy 112.50 i jeśli dojdzie do wybicia i zamknięcia poza tym obszarem, to logicznym założeniem będzie dalsze załamanie cen w krótkim terminie, w kierunku następnego istotnego wsparcia blisko 110.90

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

AUDUSD

W ubiegłym tygodniu na AUDUSD doszło do wybicia z formacji inside bar i przełamania poziomu 0.7606, o którym wspominaliśmy w ostatnim komentarzu. Ubiegłotygodniowe minima przy 0.7520-40 są teraz istotnym wsparciem krótkoterminowym, gdyż nad tym poziomem byki utrzymują kontrolę. Zanim pojawi się jakakolwiek presja podażowa, cena może łatwo wznieść się do kluczowego poziomu oporu blisko 0.7735. W tym tygodniu traderzy mogą rozgrywać pozycję długie ze wsparcia przy 0.7520-40, a krótkie z obszaru przy 0.7735 – 0.7800.

Złoto

Cena złota znalazła w ostatnich dwóch tygodniach fajny dołek w obszarze przy 1180 i już puka do oporu na 1220.00. Spodziewamy się oglądać kolejne wzrosty w kierunku 1250 w tym tygodniu, a potencjalne w kolejnych tygodniach do poziomu 1300.00. Momentum na rynku wygląda na wystarczająco silne, by w krótkim czasie zaprowadzić cenę od 50 do 100 USD wyżej. Jeśli nadarzy się ku temu sposobność, traderzy mogą rozglądać się za zakupami dopóki cena znajduje się powyżej ostatnich minimów przy 1180.00.

S&P500

W piątek notowania indeksu S&P500 wybiły się w górę zgodnie z naszym ostatnim komentarzem, w którym omawialiśmy zwyżkowy potencjał na tym rynku. Blisko historycznych szczytów wciąż utrzymuje się tendencja wzrostowa, której obecnie nie widać końca. Traderzy mogą nadal szukać okazji zakupowych po osłabieniach dopóki cena znajduje się powyżej wsparcia blisko 2227.00.

SPI200

Australijski indeks SPI200 nadal pozostaje silny w ramach ogólnego trendu wzrostowego jaki panuje na tym rynku od kilku miesięcy. Zajęliśmy pozycje długie na wsparciu wypadającym w pobliżu ubiegłotygodniowych minimów przy 5555. Całkiem niezła transakcja dla tych, którzy mieli odwagę wejść w longa przy osłabiającej się wyprzedaży. Poziom 5555 pozostaje linią na piasku dla byków; powyżej tego poziomu rynek może bez problemu wynieść ceny do niedawnego obszaru oporu przy 5666.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here