Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, GBPJPY, AUDUSD oraz rynek ropy naftowej.


EURUSD

Eurodolar konsolidował w ubiegłym tygodniu trochę poniżej kluczowego oporu krótkoterminowego na 1.1660 po silnej wyprzedaży jaka miała miejsce tydzień wcześniej. Jak już wspominaliśmy w ostatnim przeglądzie, na tym rynku przyjęliśmy niedźwiedzią postawę i szukamy okazji do sprzedaży pod szczytem na 1.1860. Traderzy mogą rozglądać się za takimi okazjami po umocnieniach w tym tygodniu, najlepiej po sygnale price action z wykresu 4-godzinnego lub dziennego blisko 1.1660 lub wyżej, dopóki cena utrzymuje się pod 1.1860.

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD pozostaje pod poziomami oporu po niedawnym niedźwiedzim swingu jaki widzieliśmy na tym rynku. Wsparcie na 0.7750, które zawiodło zmienia ten wykres na niedźwiedzi i dopóki cena znajduje się pod szczytem na 0.7890 szukamy okazji sprzedażowych. Traderzy mogą wypatrywać okazji po umocnieniach poniżej 0.7890 i najlepiej w następstwie sygnału price action z wykresu 4-godzinnego lub dziennego. W tym tygodniu uwagę zwracamy również na krótkoterminowe wsparcie przy 0.7750, gdzie w okolicach tego poziomu wypatrywać można sygnałów price action.

GBPJPY

Na parze GBPJPY pozostajemy byczo nastawieni, gdyż pary z jenem wyglądają teraz na łagodnie zwyżkowe. Pogląd ten jest zgodny z niedawnym trendem wzrostowym i zakupowym pin barem z 12-go października, który omawialiśmy w naszej strefie członkowskiej. Pin bar dał dobrze zarobić, a ponadto widzimy dalszy potencjał do wzrostu cen, podczas gdy wytrzymuje wsparcie na 147.00. Poziom ten zbiega się z minimami omawianego pin bara, a także obszarem zdarzeń. Traderzy mogą rozglądać się za zakupami po osłabieniach / cofnięciach najlepiej blisko lub w obrębie strefy wsparcia na 147.70 – 147.00.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

GBPUSD

W minionym tygodniu para walutowa GBPUSD skierowała się na południe kontynuując ruch boczny trochę ponad kluczowym wsparciem przy 1.3025. Dopóki notowania utrzymują się ponad tym poziomem pozostajemy łagodnie byczo nastawieni na tej parze, jednak jakiekolwiek, dalsze osłabienie i zamknięcie pod 1.3025 zmieniłoby ton wykresu na bardziej niedźwiedzi. Traderzy mogą rozważać wejścia w longi po oczywistym sygnale z wykresu H4 lub dziennego w pobliżu 1.3025, jednak należy pamiętać o tym, że zamknięcie pod tym poziomem może doprowadzić do spadków w kierunku kluczowego wsparcia blisko 1.2780.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Ropa

W ubiegłym tygodniu na rynku ropy naftowej kontynuowany był ruch wzrostowy, zgodnie z naszymi komentarzami, gdzie omawialiśmy potencjał do kupna. Wciąż jesteśmy byczo nastawieni na ropie i będziemy wypatrywać cofnięć w tym tygodniu, by wejść w pozycje długie. Traderzy mogą obserwować zarówno wsparcie na 52.65 jak i 51.00 w poszukiwaniu sygnałów price action, by wchodzić w pozycje długie i handlować zgodnie z panującym trendem.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 06.11.2017
Następny artykułOpcja na dziś – PUT na GBPCAD 6.11.2017
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here