Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, amerykański indeks S&P500 oraz rynek spot złota.


EURUSD

W ubiegłotygodniowym komentarzu dla pary EURUSD mówiliśmy o jej sprzedawaniu po umocnieniach dopóki cena pozostaje pod oporem przy 1.1340 – 1.1400. Zauważ, że w piątek uformowała się duża niedźwiedzia świeca, która dokonuje odwrócenia na zamknięciu tygodnia. To pokazuje nam, że niedźwiedzie kontrolują rynek i mogą w tym tygodniu zepchnąć cenę na niższe poziomy. Traderzy mogą rozglądać się za pozycjami krótkimi po umocnieniach i celować przy tym we wsparcie poniżej 1.1045.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie bez depozytu otrzymasz na start 50 euro.

eurusd

GBPUSD

W ostatnich tygodniach mówiliśmy o poszukiwaniu okazji sprzedażowych ze strefy oporu między 1.3375 – 1.3538. Cena w ubiegłym tygodnia cofnęła się trochę poniżej tej strefy i tam też obecnie odbywa się handel. Będziemy obserwowali akcję cenową w poszukiwaniu sygnałów sprzedażowych jakie mogą pojawić się w obrębie strefy oporu, tak by handlować zgodnie z ogólnym trendem spadkowym, a także z obszaru wartości.

gbpusd

AUDUSD

Nastawienie na AUDUSD pozostaje niedźwiedzie i zgodnie z ostatnią analizą, szukamy okazji sprzedażowych dopóki cena znajduje się pod kluczowym oporem niedaleko 0.7676. Na poniższym wykresie widzimy, że cena cofnęła się w górę jednak w piątek zaczęła zawracać od szczytu, formując przy tym niedźwiedziego pin bara. Jak już omawialiśmy, szukamy okazji sprzedażowych po umocnieniach, natomiast piątkowa akcja cenowa może być taką okazją i zaprowadzić cenę na niższe poziomy, być może do wsparcia przy 0.7400.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

audusd-1


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

S&P500

Indeks S&P500 utrzymuje się powyżej krótkoterminowego wsparcia przy 2150.00 tj. poziomu, z którego możemy rozglądać się za zakupami. Nasze nastawienie się nie zmienia i wciąż chcemy kupować osłabienia, najlepiej z sygnałem price action na potwierdzenie. Jednakże bardziej agresywni traderzy mogą rozważać wejście w longi na ślepo blisko poziomu 2150.00 albo 2120.00.

sp500

Złoto

Złoto odbiło w zeszłym tygodniu od kluczowej strefy wsparcia między 1300.00 – 1310.00, który omawialiśmy jako obszar do dokonywania zakupów. Można teraz rozglądać się za zakupami po osłabieniach na początku tygodnia dopóki cena znajduje się powyżej kluczowego wsparcia przy 1300.00. Jeśli z kolei spojrzymy na wykres tygodniowy zauważmy, że uformował się tam byczy pin bar zapowiadający odwrócenie od strefy wsparcia.

gold

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here