Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, AUDUSD, rynek złota, ropy naftowej oraz indeks S&P 500. Oryginalny tekst znajduje się pod linkiem.


EURUSD

Kurs Eurodolara wyraźnie oscyluje w zakresie między oporem na 1.2520 a kluczową strefą wsparcia blisko 1.2200 – 1.2160. Jak widać na wykresie poniżej, cena odbiła od tej strefy w zeszły czwartek kontynuując zyski do piątkowego zamknięcia. Postrzegamy to jako silny dowód na wciąż dużą aktywność kupujących i poszukiwanie okazji do kupna na poziomach wsparcia.

Do kluczowego obszaru oporu na 1.2520 jest jeszcze spora odległość, a zatem ponownie szukamy okazji do kupna w tym tygodniu. Traderzy mogą wypatrywać sygnałów price action na wykresie 1-, 4-godzinnym lub dziennym po osłabieniach / cofnięciach do 1.2200 – 1.2160 lub wyżej.

Te artykuły również Cię zainteresują
S&P500

Indeks S&P500 po cofnięciu do obszaru przy 2790 na początku minionego tygodnia odwrócił się od tego poziomu, jednakże w piątek uformował się byczy pin bar. Cena odbiła na wsparciu blisko 2666 – 2646, a byczy pin bar z piątku może doprowadzić do wzrostu notowań w tym tygodniu, potencjalnie do ponownego testu strefy przy 2790 lub trochę niżej.

Należy pamiętać o tym, że na głównych indeksach wciąż panuje duża zmienność, a zatem tak jak zawsze, odpowiednio zarządzaj ryzykiem i upewnij się, że zachowany zostaje odpowiedni stosunek ryzyka do zysku. Zanegowanie ubiegłotygodniowych minimów / pin bara unieważniłoby bycze nastawienie na ten tydzień i otwierało drogę do większych spadków.

AUDUSD

Na AUDUSD w ubiegłym tygodniu również trwała wyprzedaż, a jego zakończenie miało miejsce z nieco mocniejszym akcentem formując przy tym byczego pin bara na wsparciu przy 0.7750. Możliwe, że w tym tygodniu będziemy świadkami wzrostów po tym pin barze, a opór widoczny jest tu dopiero blisko 0.7890.

Ten potencjalny sygnał kupna traderzy mogą rozważyć na początku obecnego tygodnia, mając jednocześnie na uwadze to, że ruch pod minima pin bara może doprowadzić do znaczniejszych osunięć i unieważniłby bycze nastawienie. Okazji od wyjścia z zyskiem szukać można w pobliżu obszaru przy 0.7890.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Ropa

Ropa naftowa pozostaje w długoterminowym trendzie wzrostowym o czym wspominamy w komentarzach od kilku miesięcy. Na początku ubiegłego tygodnia doszło do cofnięcia, co doprowadziło do utworzenia dwóch byczych pin barów z czwartku i piątku odrzucających poziom 60.00.

Na tym rynku nasze nastawienie jest pro-wzrostowe dopóki notowania utrzymują się ponad kluczową strefą wsparcia przy 58.00 – 60.00 i rozważymy kupowanie po tych pin barach, które pojawiły się po cofnięciu do wsparcia. Jeśli strefa przy 58.00 nie wytrzyma, skłoni to nas do ponownej oceny naszego byczego nastawienia.

Złoto

W ostatnich miesiącach handel na złocie odbywa się ponad kluczowym wsparciem blisko 1300.00 odbijając od niego w trakcie ostatnich cofnięć. Cena dotknęła tego wsparcia ponownie w ubiegłym tygodniu tworząc w czwartek dobrze wyglądającego, byczego pin bara. Ten istotny pin bar na kluczowym wsparciu blisko 1300 – 1308 może w tym tygodniu zaprowadzić notowania na wyższe poziomy, a zatem traderzy powinni zwrócić na niego szczególną uwagę.

Cena znajduje się w zakresie oscylując między wsparciem na 1360 i oporem blisko 1360, a więc obecnie jesteśmy blisko dolnej granicy tego zakresu na silnym wsparciu z wyraźnym, potencjalnym sygnałem zakupowym i celem na górnym ograniczeniu konsolidacji. Jakikolwiek ruch pod 1300 / minima pin bara doprowadzi do tymczasowego zanegowania naszego byczego nastawienia.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here