Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, NZDDSD, rynek złota oraz indeks S&P 500. Oryginalny tekst znajduje się pod linkiem.


EURUSD

W minionym tygodniu notowania EURUSD dalej wzrastały, choć zyski były bardziej umiarkowane niż miało to miejsce w tygodniu poprzedzającym. Ogólny trend wciąż pozostaje wzrostowy, a jak już omawialiśmy w ostatnich komentarzach, zamierzamy kupować na tym rynku po cofnięciach do wsparcia.

Obserwujemy teraz krótkoterminowe wsparcie blisko 1.2335, 21-dniową EMA (niebieska linia) i niżej, obszar przy 1.2090 w oczekiwaniu na sygnał price action w korekcie.

NZDUSD

Na parze walutowej NZDUSD uformował się niedźwiedzi pin bar 24-go stycznia blisko kluczowego oporu długoterminowego i był to sygnał sprzedażowy jak podkreślaliśmy tego dnia w komentarzach dostępnych w strefie członkowskiej. Widzimy, że poziom 0.7430 utrzymywał cenę poniżej długoterminowego oporu, a w ubiegły piątek doszło do wyprzedaży po tym jak notowania zdołały się utrzymać pod minimami pin bara z 24-go stycznia.

W rezultacie zamierzamy w tym tygodniu sprzedawać krótkoterminowe rajdy do momentu, aż rynek odzyska obszar przy 0.7430. W przypadku głębszej wyprzedaży i ruchu w kierunku wsparcia na 0.7050 – 0.7130 ponownie będziemy mogli zacząć poszukiwanie okazji do kupna, jednak może to chwilę potrwać. W obecnym tygodniu pozostajemy nastawieni niedźwiedzio i szukamy okazji do wejścia w shorty na jakichkolwiek drugorzędnych rajdach, podczas gdy cena pozostaje pod 0.7430.Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD była w ubiegłym tygodniu handlowana w pobliżu ostatnich szczytów, aż do piątku kiedy to wyprzedaż doprowadziła do nieznacznego spadku. Rynek ten utrzymuje się na pozycji i widzimy duży potencjał do kontynuacji trendu wzrostowego, który rozwija się od połowy 2017-go roku.

W związku z powyższym jesteśmy nastawieni byczo, a nasza strategia polega na poszukiwaniu sygnałów kupna na wykresie 1-, 4-godzinnym lub dziennym ze strefy wartości / wsparcia po korekcie. Skupiamy się w tym tygodniu na obszarze obejmującym ubiegłotygodniowe minima blisko 1.3977, aż do wsparcia na 1.3655; wypatruj sygnałów kupna, by zająć pozycje długą z tej strefy lub nieco ponad nią.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

S&P500

W minionym tygodniu indeks S&P500 doświadczył znacznej wyprzedaży / likwidacji pozycji długich tych, którzy niedawno kupowali w pobliżu szczytu. Taki ruch nie jest wcale zaskakujący, szczególnie biorąc pod uwagę skalę tego, co widzieliśmy na wykresie w ostatnich miesiącach.

Uważamy, że zwiększona zmienność to potencjał do zarabiania pieniędzy, o ile czekamy na prawidłowy sygnał price action i odpowiednio go wykorzystamy. Kolejne wsparcie widzimy na poziomie 2695.00 i będziemy rozglądać się za nawet głębszym cofnięciem, a następnie wyraźnym sygnałem price action, by potwierdzić wejście w pozycje długą. Monitować można wykres 1-, 4-godzinny oraz dzienny, gdy rynek dokonuje cofnięcia do wsparcia, jednak należy mieć świadomość większej zmienności i pamiętać o tym, że w takich warunkach rynkowych konieczne są szersze stop lossy.

Złoto

Złoto zmagało się w ubiegłym tygodniu z długoterminowym obszarem oporu przy 1365.00 (celem omawianym w analizie z 8-go stycznia), a na wykresie dziennym poniżej widzimy początek korekty.

W krótkim terminie pozostajemy łagodnie byczo nastawieni i możemy być świadkami ruchu rynku w dół, w celu przetestowania kluczowej strefy wsparcia na 1295.00 – 1306.00, gdzie będziemy uważnie wypatrywać sygnałów kupna price action pozwalających wchodzić w pozycje długie.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here